Dana White ve Ronda Rousey

ABD spor kanalı ESPN’e röportaj veren UFC Başkanı Dana White, UFC’nin kadın yıldızı ve eski Bantamweight şampiyonu Ronda Rousey hakkında açıklamalarda bulundu. White, bir dönem yenilmez olduğu düşünülen ancak son 2 maçını feci şekilde kaybeden Ronda’nın büyük ihtimalle sporu bırakacağını söyledi.

Ronda Rousey’nin yenilmekten hoşlanan biri olmadığını dile getiren White, “Rousey rekabeti seven ve kaybetmekten nefret eden biri. Kendisinin bu nedenle son dönemde çok fazla eleştirildiğini biliyorum ancak, onun kişiliği böyle. Zaten, kişiliğinin böyle olması nedeniyle bu kadar insanı arkasına toplamayı başardı” diye konuştu.

“ASLA RONDA ROUSEY’DEN FAYDALANMAYA ÇALIŞMAM”

Rousey hakkında “Herkes artık emekli olacağının farkında” diyen White, şunları söyledi: “Artık hayatında yeni bir sayfa açıyor. Evlenecek ve çocuklara karışacak. Bu durumun üzücü olduğunu düşünmüyorum, aksine kendisinin isteği de bu şekilde.”

UFC’nin Conor McGregor’dan sonra en çok bilinen ve en medyatik ismi olan Rousey’i asla emeklilik fikrinden vazgeçirmeye çalışmayacağını da sözlerine ekleyen White, “Ben asla ‘Ronda dönerse ne kadar para kazanırım?’ diyen insanlardan olmadım. Tam tersi, birinin emekli olması gerektiğinde bunu söylemekten çekinmem” dedi.

Rousey, UFC 207 kartındaki son maçında şimdiki şampiyon Amanda Nunes’e nakavtla kaybetmiş, maç sonrasında geleceğiyle ilgili düşünmek için dövüş kariyerine biraz ara vereceğini duyurmuştu.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız