Volkan Oezdemir

Jon Jones’un dopingden yakalanmasıyla beraber UFC light heavyweight sıkletinde taşlar yerinden oynuyor. Son dönemde aldığı nakavt galibiyetleriyle gündeme gelen ve adı kemer karşılaşması tartışmalarında zikredilmeye başlayan Volkan Özdemir, UFC’de dövüşmek istediği sıradaki ismi açıkladı.

MMAFighting sitesinde yayınlanan röportaja göre potansiyel rakipleri olarak Daniel Cormier ve Alexander Gustafsson’un öne çıktığını söyleyen Özdemir, Gustafsson’la dövüşmeyi tercih edeceğini söyledi.

“Şu an kemerle ilgili durum biraz karışık. Bu süre içinde Gustafsson ile kemer karşılasına çıkacak sıradaki ismin belirlenmesi için dövüşebilirim. Belki bundan sonra da DC ile kemer için dövüşürüm. Cormier daha önce şampiyon olduğu için Jones’un başına gelenler nedeniyle kemer için dövüşmeyi hak ediyor.”

BİR RAUNTTAN FAZLA DAYANAMAZ

Volkan Özdemir, Gustafsson’un kendisiyle dövüşmek istememesinin de akıllıca bir karar olduğunu ifade etti. Özdemir şunları söyledi:

“O da (Gustafsson) kemer için sırada bekliyor. Bir sonraki maçının kemer için olması bekleniyordu. Bu durumda benimle dövüşmesi saçma olacaktır. Benimle dövüştüğü takdirde yenilecek ve hayatının bir senesini kaybetmiş olacak. Bunu anladığı için de doğru bir karar vermek istiyor.”

Özdemir, karşılaşmaları hâlinde İsveçli rakibini ilk raunt içinde nakavt edeceğini de iddia etti:

“Gustafsson ile dövüşürsem, karşılaşma aynen onunla Anthony Johnson arasındaki maç gibi olacak. Bir raunttan fazla dayanamayacağına eminim.”

30 yaşındaki Gustafsson, uzun süre sonra Glover Teixeira karşısında kafese dönmüş ve rakibini 5’inci rauntta nakavt etmişti.

Manuwa’yı ilk raunt içinde nakavt eden Özdemir ise, 5 maçtır kaybetmiyor. Sıralamlarda 3’üncü sırada gösterilen Özdemir, son maçında Manuwa’yı ilk raunt içinde nakavt etmişti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types