Volkan Özdemir No Time

2017 yılında inanılmaz bir çıkış yakalayarak light heavyweight şampiyonu Daniel Cormier ile UFC 220’de kemer için maça çıkma hakkını kazanan Türk MMA dövüşçüsü Volkan Özdemir, eskiden karıştığı bir bar kavgası nedeniyle bir süredir yargılanıyor. UFC tarafından Volkan’ın yargı sürecinin kemer maçına etki etmeyeceği söylense de, “No Time” lakaplı dövüşçü mahkeme sürecini devam ettirmek zorunda. Geçtiğimiz gün bu davayla ilgili yeniden hakim karşısına çıkan Özdemir, hakkındaki tüm suçlamaları reddederek, suçsuz olduğunu ve jüri tarafından yargılanmak istediğini söyledi.

UNVAN MAÇINA ETKİ ETMEYECEK

Özdemir’in avukatının yabancı bir MMA sitesine yaptığı açıklamaya göre, Florida’daki mahkemede suçlamaları reddeden dövüşçünün bir sonraki duruşması 22 Şubat’ta.

Ağustos’ta gerçekleşen bir bar kavgası nedeniyle hakkında çıkan arama emri sonucunda tutuklanan Özdemir, 18 Kasım’da tutuklanmış, kısa bir süre sonra salınmıştı. Davacıda kesikler, ezilme ve şiddetli sarsıntı belirtileri olduğu kayıtlara geçmişti.

KARŞILAŞMA 20 OCAK’TA

UFC kariyerine yıldırım gibi başlayan Volkan Özdemir, çok kısa bir hazırlanma evresinden sonra karşılaştığı OSP’yi hakem kararıyla yenmiş, bundan sonra karşılaştığı iki dövüşçüyü de (Manuwa ve Cirkunov) ilk raunt içinde nakavt etmişti. Özdemir, korkulan heavyweight Francis Ngannou’nun şampiyon Stipe Miocic ile karşılaşacağı UFC 220 kartında lightweight şampiyonu Daniel Cormier’in kemerini almayı deneyecek. Karşılaşma 20 Ocak’ta, Boston’da gerçekleşecek.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız