volkan özdemir dc

Volkan Özdemir’in şampiyonluk karşılaşması beklediğimizden de yakın bir tarihte gerçekleşebilir. UFC 217 sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Türk MMA dövüşçüsü Özdemir, şampiyon Daniel Cormier ile gelecek yılın ocak ayında şampiyonluk maçına çıkabilir.

UFC light heavyweight sıkletinde yıldırım hızıyla yükselen ve rakiplerini ilk rauntta durdurmasıyla ün kazanan Özdemir, UFC şampiyonu Daniel Cormier ile potansiyel bir karşılaşma için görüşme aşamasında olduklarını söyledi. “No Time” lakaplı dövüşçü, karşılaşmanın UFC 220 kartında, 20 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşebileceğini belirtti.

“KONTRATI İMZALAMAK İÇİN BEKLİYORUM”

Özdemir, karşılaşmanın tarihiyle ilgili şunları söyledi:

“Söylediğim hiçbir şey kesin olmamakla birlikte, görüşmelerimiz devam ediyor. Sadece kontratı imzalamak için bekliyorum. Ben hazırım ve karşılaşmanın gerçekleşeceğine inanıyorum.”

Özdemir, Cormier’in kendine böyle bir şans verdiği için de minnettar olduğunu belirtti:

“CormIer’in bana böyle bir şans vermesi beni çok mutlu etti. Bana unvan için dövüşme şansını veriyor ve bu mükemmel bir şey. Sadece 4’üncü karşılaşmamda ve UFC’de bir yıl bile dolmadan kemere hazırım, bu inanılmaz.”

BİR YILDA 3 GALİBİYET

Özdemir, bu yıl girdiği UFC’de 3 galibiyete imza atmış ve 2 karşılaşmasını ilk raunt içinde nakavt ile kazanmıştı. İlk maçında deneyimli isim Ovince Saint Preux’u mağlup eden Özdemir, daha sonra Jimi Manuwa ve Misha Cirkunov’u ilk raunt içinde nakavt etmişti ve UFC llight heavyweight sıkletinde ilk 5 dövüşçü arasına adını yazdırmıştı.

Cormier ise UFC 214’te Jon Jones’a kaybetmiş, ancak Jones maç sonrasında yapılan doping testini geçemediği için kemerini geri almıştı. Cormier, başta çok sıcak bakmasa da, hayranlarına yaptığı bir anket sonrasında kemer maçı için Volkan Özdemir’i seçtiğini söylemişti.

Volkan Özdemir’le yaptığımız röportajı buradan okuyabilirsiniz.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız