volkan ozdemir tutuklanma

UFC’de kemer için dövüşmesi planlanan Türk MMA dövüşçüsü Volkan Özdemir’in başı dertte. Alınan son bilgilere göre, 18 Kasım gecesi Özdemir, Fort Lauderdale Emniyet Polisi tarafından nezarete alındı. UFC lightheayweight sıkleti sıralamalarında ikinci sırada yer alan Özdemir, saldırı ve ağır yaralamadan gözaltına alındığı Broward County hapishanesinde bir süre yattıktan sonra 10 bin dolar para cesası ile serbest bırakıldı. “No Time” lakaplı dövüşçünün gözaltına alınma sebebi olarak “saldırı ve ağır yaralama” gösteriliyor.

UFC GELİŞMELERİ TAKİP EDİYOR

UFC’den ise konu hakkında açıklama gecikmedi. Konuyu yakından takip ettiklerini söyleyen organizasyonun açıklaması şu şekilde:

“UFC olarak, lıght heavyweıght atletimiz Volkan Özdemir’in karıştığı olayın farkındayız. Olay hakkında daha fazla bilgi toplama aşamasındayız. Konu hakkında kesin bir karar vermeden önce olayı yakından takip etmeye devam edeceğiz.”

“SIRADAN BİR BAR KAVGASI”

Özdemir’in menajeri Frederic Englund tarafından bir MMA sitesine verilen açıklamada ise, olayın bir bar kargaşası olduğu, diğer gruplar tarafından başlatıldığı öne sürüldü:

“Volkan Özdemir, Ft. Lauderdale’daki bir barda 12 Ağustos’ta yaşanan olaylar nedeniyle bu Pazar günü hakim karşısına çıktı. Bay Özdemir’i, avukatı Bruce A. ZImet’in savunduğu mahkemede 10 bin dolarlık bir kefalet verildi. Eski bir federal savcı olan ZImet’in anlatımına göre gerçekleşen olay sadece bir bar kavgasından ibaret. Özdemir’in kesinlikle saldıran taraf olmadığı olayda Florida yasalarına aykırı bir durum yok.”

“Özdemir de ABD yargı sistemine olan güvenini dile getirmekte ve 12 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşen olaydaki gelişmelerin kamuya duyurulmasını beklemektedir. Özdemir’in, olayın tüm detayları ortaya çıkınca masumiyetinin kanıtlanacağına güveni tam.”

Olayın, kemer için şampiyon Daniel Cormier ile dövüşmesi beklenen Volkan Özdemir’in UFC yolculuğunu nasıl etkileyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Jon Jones olaylarını daha yeni arkasına koyan Cormier’in ile yaşadıkları “Cormier’in laneti olabilir mi?” sorusunu akıllara getiriyor.

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız