Volkan Özdemir

UFC Light Heavyweight sıkletinin yükselen ismi Volkan Özdemir, Ariel Helwani’nin sunduğu MMA Hour programında yeni UFC şampiyonu Jon Jones hakkında açıklamalarda bulundu. Özdemir, Jon Jones’un Daniel Cormier maçında eski performanslarının üstüne çıkamadığını ifade etti. Özdemir, “Bildiğimiz Jon Jones. Her zaman yaptıklarını yapıyordu, kendisinden yeni bir şey göremedim. Elbette, elindeki tüm silahları kullanmak zorunda kalmamış olabilir. Maç tek taraflı olsa da DC’nin de başarılı olduğunu bölümler vardı. Sonuç olarak, Jon Jones beni çok da etkilemedi.”

“No Time” sözlerine şöyle devam etti:

“Maç çok iyiydi ancak Jon Jones’un daha farklı dövüşmesini beklerdim. DC, gelmiş geçmiş en iyi dövüşçülerden biri. Bu müsabaka da MMA’in en iyi dövüşçüleri arasındaydı. Belki de beklentilerim çok yüksekti.”

ÖZDEMİR: “1 YILDIR AĞIRLIK KALDIRMIYORUM”

Kariyerinin ilk raunt içinde nakavt ile kazandığı maçlarla dolu olduğunu hatırlatan Özdemir, uzun zamandır ağırlık kaldırmadığını ancak gücün kasla alakası olmadığını dile getirdi:

“UFC beni çağırdığında bir yıldır ağırlık kaldırmıyordum. Koçumla ilgili bu konuda konuştuk. Gelecek dönemde kas oranımı daha da artıracağız. Ama benim gücüm zaten doğal. Ne kadar kaslı olduğunuz değil, vücudunuzu ne kadar iyi kullandığınız önemli.”

Özdemir, gücüyle Jon Jones’a büyük sıkıntı yaşatabileceğini de sözlerine ekledi:

“Benim gücüm DC’nin gücünden çok daha farklı. Cormier, duruş stili nedeniyle yeterince güçlü vuramıyor. Benim stilim farklı. Jon Jones’a karşı farklı bir stil sunuyorum. Jon Jones benim yumruklarımı TATTIĞI zaman sonuç farklı olacaktır.”

Özdemir, geçtiğimiz günlerde Alexander Gustafsson ile dövüşmek istediğini söylemişti. “No Time”, eğer Jon Jones ya da Alexander Gustafsson maçları gerçekleşmezse Daniel Cormier ile de kafese çıkabileceğini belirtti.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız