Volkan Ozdemir vs Jimi Manuwa

Türk UFC dövüşçüsü Volkan Özdemir, MMA kariyerinin en önemli maçına çıkıyor. UFC Light Heavyweight sikletinin yükselen dövüşçüleri Volkan Özdemir ve Jimi Manuwa, bu hafta sonu UFC 214’te karşı karşıya gelecek. 29 Temmuz’daki maç Kaliforniya’da Honda Center’da yer alacak. Maç Türkiye saatine göre 30 Temmuz sabahına denk geliyor.

Özdemir, sadece 2 maçta bilinmeyen bir son dakika takviyesi olmaktan Light Heavyweight’te ilk 5 dövüşçü arasına girmeyi başardı. İlk maçında ilk 10’daki rakibi OSP’yi alt etmeyi başaran İsviçre doğumlu Türk dövüşçü, ikinci maçında rakibini 28 saniyede yere sererek en iyi UFC Light Heavyweight’leri arasında yerini sağlamlaştırdı.

Özdemir’in rakibi ise birkaç yıl önce arka arkaya maç kaybettikten sonra kritikler tarafından üzeri çizilen Jimi Manuwa. “Poster Boy” lakaplı Manuwa, son iki maçında elde ettiği vahşi nakavtlarla kendisini sikletindeki ilk 5 dövüşçü listesine fırlatmayı başardı.

KAFESTE KICKBOKS MAÇI

Uzun süredir yeni bir soluk arayan ve dışarıdan yüksek kalitede dövüşçü bulmakta zorlanan UFC, bu maç sonunda uzun süredir beklediği yeni kanı elde etmiş olacak. Kameralar tarafından yüzleri eskitilmemiş iki dövüşçü de içinde çok az dövüşçü bulunan UFC Light Heavyweight sikletini yeniden alevlendirebilir.

17-2’lik bir MMA skoru bulunan Jimi Manuwa’nın yendiği isimler arasında Corey Anderson, Ovince St. Preux (OSP, Özdemir’in de yendiği rakipler arasında), Jan Blachowicz ve geçtiğimiz yıl vefat eden Ryan Jimmo bulunuyor. Özellikle yakın mesafede keskin boks yeteneklerine sahip olan Manuwa’nın en büyük sorunlarından biri güreşçiler. Neyse ki, Volkan Özdemir rakibi yere almaya çalışan bir dövüşçü değil. 37 yaşındaki İngiliz kombinasyonlarına sol direktle başlayıp, vücuda çalışıyor. Manuwa, rakibinin gardını indirdikten sonra kafa avlamaya başlıyor.

Volkan Özdemir (14-1) ise uzaktan çalışmayı tercih ettiği kickboks stiliyle biliniyor. Uzaktan çalışarak mesafeyi kontrol eden Özdemir, rahat olduğu mesafeyi bulduktan sonra kombinasyonlarını konuşturmayı tercih ediyor. Türk dövüşçü, rakibine göre adımlarını ve tekmelerini daha fazla kullanıyor. Özdemir’in galibiyetleri arasında OSP ve Misha Cirkunov bulunuyor.

VOLKAN ÖZDEMİR ARANAN KAN OLABİLİR

Karşılaşmayı hangi taraf kazanırsa kazansın, bir unvan maçı için elinde büyük bir koz bulunduruyor olacak. Özellikle ikilinin içinde bulunduğu siklette ilk 10 içinde alınan galibiyetlerin etkisi büyük oluyor. Karşılaşma aynı zamanda 37 yaşında Manuwa’nın kendini ıspatlaması için son bir şans niteliğinde. Özdemir ise genç (27 yaşında) ve yetenekli. Eğer bu maçta da kendini kanıtlamayı başarırsa UFC’nin aradığı yeni kan kendisi olabilir.

Sizce UFC 214’teki Jimi Manuwa vs. Volkan Özdemir maçının kazananı kim olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız