gökhan saki ufc 226

UFC 219 kartında dövüşmesi beklenen Gökhan Saki’nin maçı, dizinde meydana gelen sakatlık nedeniyle iptal olmuştu. Saki’nin başarılı bir tedavi sürecinden geçmesi üzerine UFC, orijinal maçı tekrardan devreye aldı. Saki, 7 Temmuz’da Las Vegas’ta düzenlecek UFC 226 kartında, orijinal rakibi Khalil Rountree Jr. ile karşılaşacak. Kartta aynı zamanda UFC lightheavyweight şampiyonu Daniel Cormier’in heavyweight şampiyonu Stipe Miocic’le olan maçı da yer alıyor.

SAKİ’NİN GÜREŞ YETENEĞİ TEST EDİLEBİLİR

Uzun bir süreden sonra kafese döneceğini açıklayan Saki, özellikle ülkemizde büyük heyecan yaratmış ve UFC’deki ilk karşılaşmasında Henrique da Silva’yı nakavt ederek UFC light heavyweight sıkletine hızlı bir giriş yapmıştı. Kondisyon konusunda sıkıntı yaşayan Saki, kondisyonunu ve güreş kabiliyetini geliştireceğini söylemişti.

Saki’nin rakibi olan Khalil Rountree ise fiziksel yetenekleriyle bilinen bir isim. Kafesteki son 2 rakibini nakavt eden Rountree hem ayakta hem de yerde dövüşebiliyor. Khalil karşılaşmalarının çoğunda saldıran ve oyunu empoze eden taraf olmayı seviyor.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız