UFC on FOX 28

UFC’nin kağıt üstünde zayıf gözüken kartları beklentileri aşmaya devam ediyor. UFC on FOX 28 kartında da bu durum devam etti.

Geceye damgasını vuran karşılaşma, kartın ana karşılaşması Jeremy Stephens vs Josh Emmett oldu. İlk rauntta Jeremy Stephens’ı iyi bir yumrukla mata yollamayı başaran Josh Emmett, rakibini bitiremedi. İkinci rauntta sıra Stephens’e geçti. Kombinasyonun sonundaki sol kroşe ile Emmett’i yere düşüren Stephens, yerde illegal bir diz ve tartışmalı dirsek darbeleri ile karşılaşmayı sonlandırdı.

Gecenin en keyifli karşılaşmalarından biri de kadınlar arasındaydı. Joanna’da sonra kemer için dövüşecek ismi belirlenmesi için kafese çıkan Tecia Torres ve Jessica Andrade arasındaki dövüş son derece yüksek tempoluydu. Karşılaşmanın başında geri adım atarak, 1-2 kombinasyonlarıyla rakibinin atağını yavaşlata Torres, başarısını ilerideki rauntlara taşıyamadı. Andrade ilerlemesini durdurmayıp, rakibini yere almaya başlayınca karşılaşmanın seyri Andrade’ye döndü. 3 zorlu raunt sonunda kazanan Andrade oldu.

“Gecenin performansı” ödülünü alan ise Ilir Latifi oldu. Rakibi OSP’yi sol kroşeyle mata yollayan Latifi, rakibini ayağa kalkmadan sıkı bir giyotin yakaladı ve OSP’nin bilincini kapattı.

UFC on FOX 28 sonuçları

Jeremy Stephens, Josh Emmett nakavt ile yendi (R2, 1:35)

Jessica Andrade, Tecia Torres’i hakem kararıyla yendi

Ilir Latifi, Ovince Saint Preux’yu submission ile (giyotin) yendi  (R1, 3:48) 

Max Griffin, Mike Perry’i hakem kararıyla yendi  

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız