UFC on FOX 25: Chris Weidman vs Kelvin Gastelum

ABD ulusal televizyonundan canlı yayınlanan UFC on Fox kartı aksiyon beklentilerini karşıladı. Weidman’ın dönüşüne tanık olduğumuz yüksek tempolu gecedeki diğer maçlar da hayal kırıklığına uğratmadı. Gecenin sonunda Weidman, UFC middleweight şampiyonu Michael Bisping’e kendisiyle dövüşmesi için çağrıda bulundu.

Maçların özeti şöyle:

Jimmie Rivera vs. Thomas Almeida

Round 1 – Rivera’nın sağ direktle rakibini sarsarak başladığı karşılaşmada iki taraf da isabet sağlıyor. İlk roundda Rivera, Almeida’yı iki kere aynı yumrukla yere düşürmeyi başardı ancak maçı bitiremedi. (Tahmin 10-9 Rivera)

Round 2 – İkinci rounda Almeida tekme ve dizlerine ağırlık vererek başladı ancak Rivera, sağ direkt ve kombinasyon sonunda kullandığı sol kroşe ile Rivera’yı zorlamaya devam ediyor. Almeida kombinasyon sonunda sağ direkt ile Rivera’yı yakalıyor! Rivera toparlanmış gibi gözüküyor. (Tahmin 10-9 Almeida)

Round 3 – Rivera rounda rakibini yere alarak başlıyor. Almeida yerde butterfly gardını kullanarak ayağa kalkmayı başarıyor. Almeida sol direktleriyle mesafesini daha kolay bulmaya başladı. Almeida’nın dizini yakalayan Rivera, rakibini yere düşürüyor ancak yerde tutamıyor. Bıçak sırtında bir karar olacak. (Tahmin 10-9 Rivera)

Sonuç: 29-28, 30-26(?), 30-27 Jimmie Rivera hakem kararıyla kazandı.  

 

Patrick Cummins vs. Gian Villante

Round 1 – Cummins zilin çalındığı andan itibaren rakibini yere almak için çalışıyor. Cummins’e izin vermeyen Villante, rakibini kısa yumruklarla sarsıyor. Cummins dengesini kaybetmiş gibi. Dövüşçülerin kafalarının çarpışması nedeniyle hakem Big John karşılaşmaya ara veriyor. Round tekrardan başlıyor. Cummins bu sefer rakibini yere almayı başarıyor ama Villante kafesten güç alarak kalkıyor.  (Tahmin 10-9 Villante)

Round 2 – Cummins solu ile isabet bulmaya başladı. İkili karşılıklı kombinasyonlar gösteriyor. Villante’nin yorulmasıyla birlikte Cummins daha çok varlık göstermeye başladı. (Tahmin 10-9 Cummins)

Round 3 – Villante dev bir sağ direktle Cummins’i yakalıyor! Villante baskıyı artırıyor. Villante’den sağ aparkat. Son dakikalarda Cummins baskısını artırıyor. (Tahmin 10-9 Villante)

Sonuç: 29-28 Cummins, 29-28 Villante, 29-28 Cummins Hakem kararıyla Patrick Cummins kazandı. 

 

Dennis Bermudez vs. Darren Elkins

Round 1 – Bermudez maça uçan diz deneyerek başlıyor. Bermudez bu maçta çok agresif. Sağ alçak tekmeleriyle başarı buluyor. Elkins, tekme atarken ayağı kayan Bermudez’in arkasını alıyor. Kafeste güreşen ikili ayrılıyor ve Bermudez tekmeler devam ediyor. Elkins anında rakibini yere düşürerek arkasını alıyor. Ayaklarıyla vücut kilidini kapatıyor. Bermudez sadece ayağa kalkarak kilitten kurtulmayı başarıyor. Elkins rakibini hava kaldırarak yere vuruyor! Bermudez yine sıyrılmayı başarıyor. (Tahmin 10-9 Elkins)

Round 2 – Elkins ayakta inisiyatifi eline almaya başladı. Elkins’in ardı ardına gelen yere alma denemelerini durduran Bermudez, rakibini bir süreliğine kendisi yere alıyor. Elkins’ten giyotin denemesi! Başarısız oluyor. Elkins yine rakibini kafesin tepesine kaldırarak yere vuruyor! (Tahmin 10-9 Elkins)

Round 3 – Bermudez yumruklarını konuşturuyor. Yine bir uçan diz denemesi. Bermudez tekmeleriyle yumrukları için fırsat yaratıyor. Round Bermudez’in. (Tahmin 10-9 Bermudez)

Sonuç: 29-28 Elkins, 29-28 Bermudez, 29-28 Elkins Hakem kararıyla Darren Elkins kazandı. 

 

CHRIS WEIDMAN vs KELVIN GASTELUM

Round 1 – İki taraf da maça yavaş başlayarak mesafeyi ölçüyor. Weidman sağ direktle isabet buluyor. Weidman’den mükemmel bir single leg! Gastelum kalkmayı başarıyor. Weidman tekrar yere indiriyor. Weidman yerde rakibinin gardını geçiyor. Kimura girişimi! Kimurayı vermeye Gastelum ayağa kalkıyor. Gastelum’dan son saniyede sol kroşe! Weidman’ı yere yıkıyor. Yerde yakın mesafeden yumruk darbeleri! Weidman, bacağına sarılarak kurtulmaya çalışıyor. Round bitti! (Tahmin 10-9 Gastelum)

Round 2 – Weidman sağ direkt yakaladıktan sonra rakibine sarılıyor. Ankle pick ile rakibini yere düşüyor ve arkasını alıyor. Ayağa kalkan Gastelum’u tekrardan yere sürüklüyor. Weidman’dan zincirleme güreş teknikleri. Gastelum yerden kalkmayı bir türlü başaramıyor. Weidman, Gastelum’un kapalı gardında kısa mesafe darbeler vuruyor. (Tahmin 10-9 Weidman)

Round 3 – Yumruklar hava uçuşuyor! Gastelum yere düşüyor ancak hemen kalkıyor. Weidman’dan sağ kroşe! Kafese karşı Weidman 10’larca yumruk deniyor ancak Gastelum hepsinden kaçıyor. Tekrar sağ kroşe! Gastelum’un çenesi dayanıyor. Weidman rakibini yine yere alıyor. Gastelum güreş konusunda Weidman’ın seviyesine ulaşamıyor. Weidman, arm triangle ile rakibini boğmayı deniyor. Çok sıkı gözüküyor! TAP!

Sonuç: Chris Weidman submission ile kazandı (Arm Triangle) Round 3 (3:45)

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız