stipe miocic francis ngannou ufc 220

UFC heavyweight şampiyonu, Daniel Cormier ile Volkan Özdemir’in karşılaşacağı 20 Ocak’taki UFC 220 kartında kemerini 3’üncü defa savunmaya hazırlanıyor. Şampiyon Stipe Miocic, unvan maçında nakavt makinesi Francis Ngannou ile karşılaşacak. Kamerunlu Ngannou, 2 Aralık’taki maçında Alistair Overeem’i yıldırım gibi bir yumrukla nakavt etmişti.

‘BENİ KORKUTMUYOR’

UFC yorumcusu Joe Rogan’ın yayınladığı bir podcast programında konuşan UFC heavyweight şampiyonu Stipe Miocic, Ngannou’nun gücünün kendisi korkutmadığını, kemerin kendisinde kalacağına inancının tam olduğunu söyledi.

“(Ngannou) Çok iyi bir dövüşçü. Her maçta elinden geleni yapıyor. Vuruşları çok güçlü. Ama üzgünüm ki, bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Kafesten yine kemer belime dolanmış şekilde ayrılacağım. ONUN HEYECANINI ANLIYORUM AMA BEN BURADAYKEN, BENDEN BAŞKA KİMSE ŞAMPİYON OLAMAZ”

‘AĞIR SIKLETLERDE HERKESİN YUMRUĞU GÜÇLÜ’

Ngannou’nun yumruk gücünü küçümsemediği söyleyen ve bu gücün Kamerunlu dövüşçüyü ulaştığı noktaya getirdiğini ifade eden Miocic, ağır olan sıkletlerde herkesin elinin ağır olduğunu, bunun kendisi için yeni bir şey olmadığını belirtti. Miocic, inanmayanların son maçlarına bakmasının yeterli olacağını dile getirdi:

“Güçlü, evet, ama heavyweIght sıkletindeki herkesin vuruşları güçlüdür. 120 kiloluk adamlardan bahsediyor, burada hedef darbe almamak. JDS ile dövüştüm, AlIstaIr Overeem ile dövüştüm, Mark HunT ile dövüştüm. Dövüştüğüm herkesin yumrukları çok güçlüydü. Tabii, Ngannou’nun vahşi bir tarzı var. Buna hazırlamak daha zor çünkü görmediğiniz yumruklara hazırlanamazsınız.”

ABD, Boston’da gerçekleşecek UFC 220 kartın Stipe Miocic ve Francis Ngannou karşılaşmasının yanında Daniel Cormier ve Volkan Özdemir karşılaşması da yer alacak.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız