ufc fight night 121 fabricio werdum

UFC’nin Avustralya çıkarması, UFC Fight Night 121 aynı zamanda en uzun UFC gecelerinden biri oldu. 3 saatten uzun süren gecede maçlar uzun olsa da, adrenalin son derece yüksekti. Fabricio Werdum’un klasik bir performans gösterdiği gecede Rose Clark ve Belal Muhammed, seyircileri etkilemeyi başardı.

ESKİ PERFORMANSLARI HATIRLATTI

Ana etkinlikte 40 yaşına dayanan eski şampiyon Fabricio Werdum, Travis Browne galibiyetini andıran son derece teknik bir performansa imza attı. Genç ve tehlikeli bir dövüşçüye karşı dövüşen Werdum, Muay Thai yeteneği ile rakibini yumruğunun ucunda tutmayı başardı ve zorlu bir 5 raunt sonunda kemer için iddialı olduğunu herkese göstermiş oldu.

AVUSTRALYALILAR KARŞILAŞTI

Gecenin sondan ikinci karşılaşması kadınlar arasındaydı. Agresif boksör Bec Rawlings ve Jessica-Rose Clark arasındaki karşılaşmada iki taraf yer yer rakibini zorlamayı başarsa da Clark, rakibine göre çok daha çeşitlendirdiği vuruşlarıyla öne geçmeyi başardı. Avustralyalı dövüşçülerin ellerinden geleni ardlarına koymadıkları karşılaşmanın galibi genç dövüşçü Clark oldu.

BELAL İSMİ ÇOK KONUŞULACAK

En teknik performanslardan birini dinamik dövüşçü Belal Muhammad gösterdi. Sıkletin en uzun isimlerinden olan Tim Means karşısında kafese çıkan Mohammad, karşılaşma boyunca mesafeyi iyi ölçerek, kendisinden uzun olan rakibi Tim Means’e uzakta solunun (ya da sağ; Means ikisini de jab olarak kullanabilen isimlerden) arkasına gizlenme fırsatı vermedi. Adeta bir eskrimci gibi darbeleri karşılayan ve yönünü değiştiren Muhammad, bu performansı ile galibiyet serisini 3 maça çıkarmış oldu.

GÜREŞÇİNİN ZAFERİ

Sonucun şaşırdığı karşılaşmalardan biri de Jake Matthews’un Bojan Velickovic karşısında aldığı galibiyet oldu. Hakemlerin çoğunluk kararı alamadığı karşılaşmada galip ilan edilen Matthews’un rakibine nazaran çok az sayıda isabetli vuruşu olması, bazı hakemlerin halen verilen hasar yerine yere alma ve güreş pozisyonlarına değer verdiğini gösteriyor.

ESKİ JUDOCU ZORLADI

Judo şampiyonu Nick Kelly ve tekme ağırlıklı bir stili olan Elias Theodoru maçı tam bir stillerin karşılaşması oldu. 40 yaşındaki Nick Kelly’nin karşılaşma boyunca birkaç defa rakibini yere almayı başardığı karşılaşmada sonlara doğru Theodoru’nun tekmeleri etkisini gösterdi ve kondisyonu zorlanmaya başlayan Kelly son rauntlarda performansını devam ettiremedi. Theodoru’nun gittikçe keskinleşen ve hız kazanan tekmeleri ileride UFC dövüşçülerine zorlu anlar yaşatabilir.

VOLKANOVSKI’YE DİKKAT

Alexander Volkanovski performansıyla gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Rakibi Young’ın oyununu göstermesine izin vermeyen Volkanovski, zincirleme güreş tarzı ve isabetli dirsek darbeleriyle eksiksiz bir oyun sergiledi. Yakın dönemde Volkanovski’yi listenin başındaki isimlerle karşılaşırken görebiliriz.

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız