Volkan Özdemir röportaj

UFC’de sergilediği etkileyici performanslarıyla tüm bakışları üzerinde toplayan Volkan Özdemir, MMA.com.tr’ye özel bir röportaj verdi. Şu ana kadarki performanslarında kafeste yapabileceklerinin sadece çok küçük bir kısmını gördüğümüzü vurgulayan Özdemir, karşılaşmalarında nakavtın kendiliğinden geldiğini vurguladı. “Galibiyetin 3 anahtarı var. Bunlar; disiplin, strateji ve zihniyet” diyen ve ülkemizden daha fazla dövüşçüyü UFC’de görmek istediğini belirten Özdemir, Türkiye’deki dövüşçüler ve yeni başlayanlar için tavsiyelerde de bulundu.

volkan özdemir 1
Volkan Özdemir, Jimi Manuwa’yı ilk raunt içine nakavt etmişti.

“HER ŞEY PRİDE İZLEMEMLE BAŞLADI”

Öncelikle kökeni hakkında tartışmalara son noktayı koyan Volkan Özdemir, İsviçre’de doğduğunu; İsviçreli bir anne ve Türk bir babanın oğlu olduğunu belirtti.

Kariyerine ardı ardına 10 galibiyetle başlayan ve günümüz itibarıyla 15 galibiyeti ve sadece bir mağlubiyeti olan Özdemir, MMA ile arasındaki bağın izlediği bir Pride gecesinde başladığını söyledi. Nakavt makinesi, MMA’i tercih etmesinin altındaki nedenleri şöyle açıkladı:

“Hayatım boyunca pek çok dövüş sanatını denedim. En sonunda MMA’in benim için doğru tercih olduğuna karar verdim. En kapsamlı olan ve hareketlerimi en verimli kullanabileceğim alan buydu. Bu spora gönülden bağlanmam ise Japonya’ya giderek yerinden izlediğim PrIde etkinliğine dayanıyor.”  

volkan özdemir 2

“İSTEMESEM DE NAKAVT GELİYOR”

Kariyerinde tam 12 maçta rakibini ilk raunt içinde nakavt etmeyi başaran Özdemir, UFC’deki son iki maçında Misha Cirkunov’u 28 saniyede, Jimi Manuwa’yı ise 42 saniyede nakavt ederek “No Time” lakabını almıştı. Kendisini yavaşlatmaya çalışıp, oyunu ilerleyen rauntlara çekmek isteyen rakiplere karşı hazır olup olmadığını sorduğumuz Volkan Özdemir, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Tabii ki hazırım. İnsanlar daha benim tam kapasitemi, yapabileceklerimin boyutuNU görmedi. Bu nedenle sıradaki rakibim için büyük bir sürprizim. Bana karşı hazırlanabilecekleri yeterince video kaydı yok. Diğer taraftan; ben her zaman 5 raunt dövüşme ihtimalini göze alıp, bunun için hazır olarak kafese çıkıyorum. Kovalamadığım durumlarda bile nakavt kendiliğinden geliyor.”

“EN İYİSİ JON JONES”

Jon Jones’un dopingden yakalanmasıyla beraber UFC light heavyweight sıkletinde taşlar yerinden oynamış, en iyi light heavyweight dövüşçüsünün kim olduğu yönündeki tartışmalar yeniden alevlenmişti. Daha önceden yaptığı açıklamada Jon Jones’un sıkletinde tüm zamanların en iyi dövüşçüsü olduğunu dile getiren Özdemir, bu kararından vazgeçmediğini belirtti:

“Sıkletimdeki gelmiş geçmiş en iyi dövüşçünün kesinlikle Jon Jones olduğunu düşünüyorum. Geri dönmesi için sabırsızlanıyorum.”

volkan özdemir 3

MMA KARİYERİ DÜŞÜNENLERE TAVSİYELER

MMA kültürü ülkemizde hızlı bir şekilde büyüyor. Pek çok insan profesyonel dövüşçü olmak için eğitim alıyor ve kulüplere gidiyor. Türkiye’de MMA’in gelişiminden bahsettiğimiz Volkan Özdemir, bu yolda ilerlemek isteyenler için de şu tavsiyelerde bulundu:

“Alanında en iyi olan isimlerle çalışın. Hayatta her zaman en iyi kararı vermeye çalışın. Bir şeyi yapamadığınız zaman, nasıl yapılacağını bilmediğiniz zaman başarılı birine gidin ve sorun. Hayatta ne yaparsanız yapın, önce bir planınız olsun. Böylece, istediklerinizi nasıl elde edebileceğinizi planlayabilir, yol HARİTANIZI buna göre çizebilir ve hazırlanabilirsiniz. Ancak unutmayın, bir şeyi başarmak zaman ve özveri gerektirir. Aslında her şey, başarmayı ne kadar istediğinizle ilgili!”

volkan özdemir 4
UFC’de son iki maçını nakavt ile kazanan Özdemir’in sıradaki rakibi kemer sahibi Daniel Cormier olabilir.

“TÜRKİYE’DEN DAHA FAZLA DÖVÜŞÇÜ GÖRMEK İSTİYORUM”

Ülkemizden isimleri UFC’de görmenin kendisini mutlu ettiğini ve daha fazla Türk ismi UFC’de görmek istediğini de sözlerine ekleyen Volkan, Türkiye’nin başarılı olmak için pek çok avantajı olduğunu da belirtti. “No Time” sözlerini şöyle noktaladı:

“Türkiye’den çıkan birinin UFC’de dövüştüğünü görmeyi çok isterim. Güreş geçmişiyle BERABER, dövüşmeye uygun bir zihniyeti olan güçlü bir ülkeye sahibiz. İSTERSEK BUNU BAŞARABİLİRİZ”

Volkan Özdemir, MMA.com.tr’ye özel verdiği röportajı şu sözlerle sonlandırdı:

“YOLCULUĞUM BOYUNCA Bana destek olan herkese ve MMA.com.tr’ye ÇOK teşekkür ederim.”

 

UFC kariyerindeki 3 maçını da kazanan Volkan Özdemir’in gelecek maçının kemer sahibi Daniel Cormier ile olması bekleniyor. Cormier’in twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Özdemir’i kendisine rakip seçmesinin ardından UFC’nin vereceği kararı merakla bekliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Volkan Özdemir, MMA.com.tr’ye konuştu: UFC’de daha fazla Türk görmek istiyorum"

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler