UFC 217 GSP kanlı

UFC’nin yeni bir şampiyonu var bu şampiyon yıllar boyunca welterweight kemerini elinde bulunduran Georges St-Pierre’den başkası değil. UFC 217 kartında, 4 yıl sonra kafese dönüşüne tanık olduğumuz ve middleweight kemerini Michael Bisping’in elinden alan GSP’nin yeni rakibinin kim olacağı merakla bekleniyordu. UFC Başkanı Dana White’ın son açıklaması ise bu tartışmalara son noktayı koyacak gibi. White’a göre Kanadalı yıldızın yeni rakibi geçici middleweight kemerininin sahibi Robert Whittaker olacak.

UFC 217 Bisping vs GSP
Bisping’in yerden vurduğu darbeler nedeniyle GSP’nin burnu açılmıştı.

“BISPING’İ YERE DÜŞÜRMESEYDİ HASAR ALMAZDI”

“St-Pierre’in yeni rakibi Whittaker olacak” diyen UFC Başkanı White, UFC 217 sonrası yaptığı açıklamada yeni middleweight şampiyonunun performansı ile ilgili şunları söyledi:

“GSP’nin durumu hakkında kesin bir bilgim yok. Şu an hastAneye kaldırıldığını biliyorum, burnuna birkaç dikiş atacaklar. Eğer BIspIng’i yere almayıp ayakta dövüşmeye devam etseydi bu kadar hasar almayacaktı. Sırtının üstünden iyi çalışan BIspIng, GSP’nin burnunu açmayı başardı. GSP, rakibini yere almamış olsaydı böyle bir şey yaşanmayacaktı. Nasıl olduğu ve ne yapmak istediğini hastaneye gidince tam olarak öğreneceğim.”

robert whittaker romero
Whittaker, Yoel Romero’ya oyun kurma fırsatı tanımamıştı.

SON MAÇINDA YOEL ROMERO’YU YENMİŞTİ

Dana White’ın Kanadalı ile dövüşeceğini açıkladığı isim middleweight geçici kemerini elinde bulunduran Robert Whittaker. Whittaker, kafesteki son karşılaşmasında favori isim Yoel Romero’yu hakem kararıyla yenmeyi başarmış ve MMA tutkunlarını şaşırtmıştı. Ayakta çok iyi bir oyunu olan Whittaker, yere alınması da oldukça zor bir isim.

Facebook Comments

1 Yorum

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız