Tony Ferguson vs Khabib Nurmagomedov

UFC lightweight geçici kemerini elinde bulunduran Tony Ferguson ve sıralamada 2’inci sırada bulunan Khabib Nurmagomedov, bu sefer de UFC 223 kartında dövüşmek için kolları sıvadı. UFC Başkanı Dana White katıldığı bir radyo programında haberi duyurdu.

“Şovumuza katılan Dana WhIte, Khabıb vs. FERguson maçının Brooklyn’deki UFC 223 kartında olduğunu doğruladı.”

3 DEFA İPTAL OLMUŞTU

Şu ana kadar 3 defa planlanan ancak bir türlü gerçekleşemeyen maç, ilk defa 2015 yılında, TUF 22 Finale kartı için hedeflenmişti. Kaburgasıyla ilgili bir sakatlık geçiren Nurmagomedov, maçtan çekilmek zorunda kalmıştı.
Daha sonra 2016 yılındaki UFC on FOX 19 kartı için anlaşılsa da bu sefer Ferguson’un sakatlığı nedeniyle planlar gerçekleşmedi.
En güncel iptal ise UFC 209 kartında oldu. Khabib, kilo düşmeye çalışırken yaşadığı sıkıntılar nedeniyle hastaneye kaldırılınca maçın gerçekleşemeyeceği duyurulmuştu.

7 Nisan için planlanan UFC 223 kartı New York’ta gerçekleşecek. İkili arasındaki maçın geçici kemer mi yoksa gerçek lightweight kemeri için mi olacağı belirsizliğini koruyor. Uzun süredir kemeri savunmayan Conor McGregor’ın kemerinin elinden alınması büyük bir olasılık.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız