UFC 222

UFC 222 kartı Max Holloway vs Frankie Edgar karşılaşmasını kaybetmiş olsa da, Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece yayınlanacak etkinlik uzun zamandır gördüğümüz en iyi kartlardan biri olmaya aday. Ana karşılaşmasında Cyborg’un, UFC’ye yeni katılan Yana Kunitskaya karşısında kemerini savunmasını izleyeceğimiz gecede, pes etmeyen ve durmak bilmeyen “mavi yaka” dövüş tarzıyla Frankie Edgar, sıralamalarda hızla yükselen submission makinesi Brian Ortega ile Max’ın yeni rakibini belirlemek üzere karşı karşıya gelecek.

UFC’NİN YENİ YILDIZI OLMAYA ADAY

Kartta aynı zamanda UFC Başkanı Dana White’ın TV serisinde nakavtla kazanan ve hem tarzı hem de nakavt yeteneğiyle UFC’de parlak bir geleceği olduğu düşünülen bantamweight dövüşçüsü Sean O’Malley, Andre Soukhamthath’a karşı yeteneklerini sergilemeye çalışacak. Karttaki ağır sıklet karşılaşması ise 2.13 metrelik boyuyla UFC’nin en uzun dövüşçüsü Stefan Struve ve Pride’ın efsanelerinden Andre Arlovski arasında.

KADIN BANTAMWEIGHT SIKLETİNDE İŞLER KARIŞACAK

Ana kartın açılış karşılaşmasında UFC kadın bantamweight sıkletinin geçmişteki en iddialı isimlerinden olan ancak uzun süredir kafeste göremediğimiz “Alpha” Cat Zingano’nun kafese dönüşüne tanık olacağız. Ketlen Viera karşısında kafese çıkacak Zingano, maçı kazanırsa kemer için konuşulan isimler arasına girebilir.

YETENEK DOLU

Gecedeki önemli karşılaşmalar sadece ana karta sığmıyor. Ön kartlarda da merakla beklenen maçlar bulunuyor. Bunlardan biri de kadın BJJ yıldızı Mackenzie Dern’in UFC’deki ilk karşılaşması. Büyük bir takipçi kitlesi olan Dern’in ilk testi Ashley Yoder olacak. Ön kartlarda dövüşecek diğer isimler arasında Beneil Dariush, John Dodson, C.B. Dolloway, Hector Lombard, Bryan Caraway bulunuyor. Gecede aynı zamanda UFC veteranlarından Mike Pyle’ın kariyerindeki son maçını izleyeceğiz.

UFC 222 Cyborg vs. Kunitskaya kartı

Ana Kart
Cris Cyborg vs Yana Kunitskaya
Frankie Edgar vs Brian Ortega
Sean O’Malley vs Andre Soukhamthath
Stefan Struve vs Andrei Arlovski
Cat Zingano vs Ketlen Vieira

Ön Kart
Ashley Yoder vs Mackenzie Dern
Beneil Dariush vs Alexander Hernandez
John Dodson vs Pedro Munhoz
CB Dollaway vs Hector Lombard

Ön Kart (Fight Pass)
Mike Pyle vs Zak Ottow
Bryan Caraway vs Cody Stamann
Jordan Johnson vs Adam Milstead

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız