UFC 220 Miocic vs. Ngannou Volkan Özdemir Daniel Cormier

UFC 220 Miocic vs. Ngannou kartında MMA severlerin aklındaki pek çok soru yanıtlanmış oldu. Ürkütücü figürüyle ve rakiplerini kolayca nakavt etmesiyle nam salan Francis Ngannou, ağır sıkletin belki de en teknik isimlerinden olan Stipe Miocic karşısında istediğini bulamadı. Türk MMA dövüşçüsü Volkan Özdemir ise lightweight şampiyonu Daniel Cormier’in oyununa cevap vermekte yetersiz kaldı. Böylece, gecenin sonunda iki kemer de sahibinde kaldı.

NGANNOU’NUN KONDİSYONU YETMEDİ

Maça hızlı başlayan Ngannou, büyük yumruklarla Stipe’yi ilk raunt içinde nakavt etmeye çalışsa da, şampiyonun kafa ve ayak hareketleri nedeniyle istediği isabeti sağlayamadı. İlk raunttan sonra bir adrenalin patlaması yaşayan ve nefessiz Ngannou, geriye kalan rauntlarda adeta bir zombi gibi dövüştü. Kondisyonu yetersiz kalan rakibini güreş oyunlarıyla her raunt yere almayı başaran UFC şampiyonu rakibine raunt kaybetmeden karşılaşmayı aldı.

VOLKAN’IN GÜCÜ CORMIER’E YETMEDİ

Gecenin bizim tarafımızdan en çok beklenen maçı Volkan Özdemir’in kemer maçı oldu. Jon Jones’un doping nedeniyle kemerinin alınmasından sonra tekrar UFC lightweight şampiyonu olan Daniel Cormier karşısında kafese çıkan Volkan, şampiyonun güreş yeteneği karşısında verecek bir cevap bulamadı. Maçın başlarında ayakta başarı yakalıyor gibi gözüken Volkan, maçın ilerleyen dakikalarında ayaktaki bu üstünlüğünü de kaybetmeye başladı. Maç ilerledikçe kontrolü eline alan Cormier, Volkan’ı yere aldıktan sonra crucifix pozisyonundan attığı yumruklarla maçı sonlandırdı.

UFC 220 Miocic vs. Ngannou sonuçları:

Stipe Miocic, Francis Ngannou’yu hakem kararıyla yendi  

Daniel Cormier, Volkan Özdemir’i teknik nakavt ile yendi (R2, 2:00) 

Calvin Kattar, Shane Burgos’u teknik nakavt ile yendi (R3, 0:32)

Gian Villante, Francimar Barroso’yu hakem kararıyla yendi

Rob Font, Thomas Almeida’yı nakavt ile yendi (R2, 2:24)  

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "UFC 220 Miocic vs. Ngannou sonuçları: Şampiyonlar kemeri bırakmadı, Volkan kaybetti"

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler