Aksiyonun durmadığı bir UFC kartı daha izleme şansı yakaladık.  GSP’nin 4 yıldan sonra kafese dönüşüne tanık olduğumuz UFC 217 kartında middleweight, bantamweight ve kadın strawweight kemerleri el değiştirdi.

UFC 217 GSP vs Bisping

GSP GERİ DÖNDÜ

Geceyi taçlandıran Michael Bisping vs GSP karşılaşmasında Kanadalı yıldız 4 sene sonra kafese ilk defa adım attı. Her anı adrenalin dolu maça hızlı başlayan GSP, alışık olmadığımız agresif bir oyunla Bisping’i defalarca tekme ve direkt yumruklarla yakaladı. Ancak ikinci raunta doğru GSP’nin yorulmaya başlamasıyla beraber Bisping oyunu devralmaya ve GSP’ye karşı uzaktan darbelerle isabet sağlamaya başladı. İlk raunttan, maçı aldığı 3. raunta kadar Micheal Bisping’in tarzında bir oyun gösteren GSP, Bisping’i yere alsa da üstünlük sağlayamadı ve Bisping’in yerden dirsek darbesi nedeniyle kaşı açıldı. Kendisi için işler yolunda gitmeyen GSP, 3’üncü raunt sonunda büyük bir sağ kroşe ile Bisping’i yere düşürdü. Yerde rakibinin sırtına atlayan Kanadalı, rear naked choke ile Bisping’i hayaller alemine yolladı. Beyler bayanlar, GSP geri döndü.

UFC 217 Garbrandt vs Dillashaw

REKABET NOKTALANDI

Gecenin sondan bir önceki maçı, merakla beklenen Cody Garbrandt vs. T.J. Dillashaw karşılaşmasıydı. Aralarında geçmişteki olaylar nedeniyle büyük bir gerginlik olan ikili karşılaşmaya hızlı başladı. Başlarda rakibine açık vermeyen Cody Garbrandt, Dillashaw’un her atağına karşılık vererek oyunun kontrolünü eline aldı. Raunt bitmeden saniyeler önce Dillashaw’u temiz bir sağ kroşe ile yakalayarak mata yolladı ancak zilden önce rakibini bitirmeyi başaramadı. İkinci raunt süratli bir geri dönüş yapan T.J. Dillashaw, tekmelerine ağırlık vermeye başladı. Kafaya attığı bir tekmelerle başarı sağlayan Dillashaw, Cody’i bir kombinasyonun sonunda sağ kroşe ile yakalayarak yere düşürdü. Rakibini yerde takip eden Dillashaw, teknik nakavtı kazanarak, kaybettiği kemerini geri almış oldu.

UFC 217 Rose Namajunas vs Joanna Jedrzejczyk

JEDRZEJCZYK DÖNEMİ KAPANDI

Ve Rose Namajunas… 25 yaşındaki Namajunas, UFC’deki en iyi kadın dövüşçü olarak nitelendirilen Joanna Jedrzejczyk’i kimsenin beklemediği bir şekilde durdurarak izleyenleri ayağa kaldırdı. Daha ilk rauntta Joanna’yı sol ve sağ direktlerle yakalamakta hiç zorluk yaşamayan Namajunas, büyük bir kroşeyle Jedrzejczyk’i yere sermeyi başardı. Darbelerine yerde de devam eden Namajunas, hakemin araya girmesiyle UFC strawweight sıkletinin yeni şampiyonu oldu.

UFC 217 Thompson vs Masvidal

KARATE KID MATADORU OYNADI

Beklenen karşılaşmalardan biri de karate ağırlıklı dövüş stiliyle bilinen Stephen Thompson ve Jorge Masdival arasındaydı. Maç boyunca adeta dans eden ve Masdival’e oyununu göstermesi için şans vermeyen Thompson, isabetli yumruk ve tekmelerle rakibine zor anlar yaşattı. Masdival her ne kadar Thompson’a baskı kurmaya çalışsa da, “Wonderboy” rakibini bir matador gibi oynatarak karşılaşmayı kazanmasını bildi.

UFC 217 Hendricks vs Costa

COSTA ESKİ ŞAMPİYONU DURDURDU

Gecenin ilk maçında genç yetenek Paulo Costa, eski welterweight şampiyonu Johny Hendricks ile karşılaştı. Zili duyduğu andan itibaren rakibine baskı kuran genç isim, Hendricks’e karşı başta üstünlük sağlasa da ilk raunt sonuna doğru yaşlı kurt isabet sağlamaya ve Costa’yı yormaya başladı. İkinci rauntta Costa yorulma belirtileri gösterse de, kafese karşı bulduğu sağ aparkatlar ile eski şampiyonu durdurdu.

UFC 217 BISPING vs GSP SONUÇLARI:

Georges St-Pierre, Michael Bisping’i submission ile yendi (rear naked choke) (Raunt 3, 4:23)

T.J. Dillashaw, Cody Garbrandt’i nakavt ile yendi (Raunt 2, 2:41)

Rose Namajunas, Joanna Jedrzejczyk’i submission ile yendi (darbelere tap etti), (Raunt 1, 3:03)

Stephen Thompson, Jorge Masvidal’i hakem kararıyla yendi

Paulo Costa, Johny Hendricks’i teknik nakavt ile yendi (Raunt 2, 1:23)

 

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız