Gelecek hafta gerçekleşecek olan UFC 216 kartının medya gününde UFC lightweight dövüşçüsü Tony Ferguson ve eski heavyweight şampiyonu Fabricio Werdum arasında gerginlik yaşandı. Röportajı sırasında Werdum’un başka bir gazeteciyle konuşmasına sinirlenen Ferguson, “Vai Cavalo”yu susması için uyardı. Werdum’da anında cevap verince ikili arasında gerginlik yaşandı.

Tartışmanın büyümemesi için UFC’nin PR uzmanı Chris Costello araya girince Werdum masadan ayrıldı.

Olaydan kısa bir süre sonra konuşan Fabricio Werdum, yaşananlarla ilgili şunları söyledi:

“Ben bu adamı tanıyorum. Arkadaş değiliz ama kendisini tanıyorum. Bugün üstünde tamamen negatif bir enerji vardı. Sabah elini sıkmaya gittim ama garip davrandı. Diyette olabilir, susuz olabilir, maça odaklanmış olabilir… Sorun etmedim. Ama beni susmamı söyleyince sinirlendim. Kendi sıkletindeki insanlara bunu istediğini söyleyebilirsin ama bana söyleyemezsin.”

Tony Ferguson ise konuşu şöyle açıkladı:

“Umrumda değil. Beni aşağı çekecek insanlara ihtiyacım yok. Bu benim olayım. Benim zamanım. Ben konuşurken üstüme konuşamazsın. Çünkü sen konuşurken ben sana zaman ve enerji ayırıyorum. İstediğini yapmana izin veriyorum. Yaptığı kabalık.”

 

Ferguson YFC 216 kartının ana etkinliğinde Kevin Lee ile geçici lightweight kemeri için dövüşecek. Werdum ise aynı kartta Derrick Lewis ile karşılaşacak.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız