Demetrious Johnson Ray Borg armbar

İki kemer maçının gerçekleştiği UFC 216 kartında aksiyon bir saniye bile durmadı. Ana karttaki 4 karşılaşmanın submission ile sonuçlandığı gecede flyweight şampiyonu Demetrious Johnson 11’inci defa kemerini savunarak tarihe geçti. Johnson, Anderson Silva’nın 10 savunma rekorunu böylece geçmiş etmiş oldu. Gecede aynı zamanda Conor’ın kemerini uzun süredir savunmaması nedeniyle oluşturulan geçici kemer için Tony Ferguson ve Kevin Lee kozlarını paylaştı.

Demetrious Johnson 11’inci kemer maçında UFC 215 kartında dövüşmek için anlaştığı ancak hastalanması nedeniyle ancak bu maç karşılaşabildiği Ray Borg ile kafese çıktı. Karşılaşmada tüm yeteneklerini ortaya koyan ve rakibine adeta nefes aldırmayan “Mighty Mouse” 5’inci rauntta havadaki rakibine karşı gerçekleştirdiği inanılmaz armbar ile kemerini 11’inci defa korumuş oldu. Beyler, bayanlar; MMA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dövüşçüsünü izliyor olabiliriz.

Gecenin ana etkinliği ise Tony Ferguson ve Kevin Lee arasındaki karşılaşmaydı. Karşılaşmaya hızlı başlayan Lee, ellerini aşağıda tutan Ferguson’a karşı ilk raunt başarı sağlarken, ilerleyen rauntlarda kondisyonu dayanmadı. İvmeyi eline alan Ferguson, Lee’yi uzun mesafeden ateşlediği yumruklarla yormaya ve geri adım attırmaya başladı. Ferguson’u yere alarak cevap veren ve Ferguson’un guard’ına düşen Lee triangle’dan kaçamadı. Böylece; Conor ile karşılaşacak ve geçici kemerin sahibi isim Tony Ferguson oldu.

tony ferguson kevin lee

UFC 216’da aynı zamanda Fabricio Werdum ve Mara Romero Borella ilk raunt içinde submission’ı bulurken, İranlı Beneil Dariush ve Evan Dunham kıran kırana geçen bir karşılaşma sonucunda berabere kaldı.

 

UFC 216 sonuçları: 

Tony Ferguson, Kevin Lee’yi submission (triangle) ile yendi (Raunt 3)

Demetrious Johnson, Ray Borg’u submission (armbar) ile yendi (Raunt 5)

Fabricio Werdum, Walt Harris’i submission (armbar) ile yendi (Raunt 1)

Mara Romero Borella, Kalindra Faria’yı submission (rear-naked) ile yendi (Raunt 1) 
Beneil Dariush, Evan Dunham ile berabere kaldı 

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız