UFC 215 sonuçları

Flyweight şampiyonu Demetrious Johnson’un rakibinin çekilmesi nedeniyle esas maçını kaybeden UFC 215 kartı yine de izleyenleri eğlendirmeyi başardı. Amanda Nunes ve Valentina Shevchenko arasındaki karşılaşma, önceki maçlara göre sönük kalsa da son derece teknik karşılaşmalar izledik.

Kartın esas karşılaşması bantamweight şampiyonu Amanda Nunes ve Valentina Shevchenko arasındaydı. İki kadın dövüşçünün de masaya son derece teknik bir oyun planları koyduğu karşılaşmada Nunes uzaktan tekmeler ve sol direktler ile baskı kurmaya çalıştı. Shevchenko ise daha defansif oynayarak kontra darbeler kullanmayı tercih etti. Sadece 5’inci raunt içinde Nunes’in bir defa rakibini yere aldığı karşılaşmanın sonunda hakemler Amanda Nunes’i tercih etti.

Kartı asıl parlatan karşılaşmalar, önceki maçlar oldu. Eski lightweight şampiyonu Rafael dos Anjos, yeni sıkletinde adeta parladı. Hem yüksek bir kiloya geçen hem de kilosuna göre son derece uzun olan bir rakiple karşılaşan dos Anjos, rakibi Neil Magny’e oyununu sergileme fırsatı vermedi. Karşılaşmanın ilk tekmesiyle rakibini yere düşüren dos Anjos, Magny’e adeta bir jiu jitsu dersi verdi.

Ve Henry Cejudo… Olimpiyatlarda serbest stilde altın madalyası olan Cejudo bu karşılaşmada nasıl bir atlet olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Sadece 4 yıldır dövüş dünyasında olan Cejudo, rakibi olan Wilson Reis’i kafeste adeta yok etti. Rakibinin tüm saldırılarına cevabı olan Cejudo’nun karate bazlı vuruş stili ve çeşitlendirdiği kombinasyonlar göz doldurdu. Henry Cejudo bu performans ile kemer için Ray Borg’un önüne geçmiş olabilir. Demetrious Johnson daha önce yendiği Cejudo karşısında artık çok dikkatli olmalı.

Ana etkinlikteki diğer maçlar da yüksek tempoluydu. MMA severlerin favorisi Ilır Latifi, geleneksel boksör-güreşçi tarzını kullanarak yeni jenerasyon bir dövüşçüyü zorlu bir 3 raunt sonunda yenmeyi başardı. Gilbert Melendez ise maçın başında sol ayağına aldığı darbeler nedeniyle maçın geri kalanını solak olarak devam ettirmek zorunda kaldı. Jeremy Stephens’ın vuruşlarını yeni bir seviyeye taşıdığını gösteren karşılaşmada Melendez elinden geleni yapsa da, bacakları Stephens’ın durmayan saldırısına dayanamadı.

UFC 215 sonuçları

Amanda Nunes, Valentina Shevchenko’yu hakem kararıyla yendi (48-47 x2, 47-48)

Rafael dos Anjos, Neil Magny’i submission ile (arm triangle) yendi (Raunt 1, 3:43)

Henry Cejudo, Wilson Reis’i teknik nakavt ile yendi (Raunt 2, 0:25) 

Ilir Latifi, Tyson Pedro’yu hakem kararıyla yendi (30-27, 29-28 x2)

Jeremy Stephens, Gilbert Melendez’i hakem kararıyla yendi (30-26 x2, 30-25)

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types