UFC 214 Cormier vs Jones

MMA severler tarafından heyecanla beklenen UFC 214’e sayılı günler kaldı. 3 büyük unvan maçının bulunduğu kart UFC’nin son dönemdeki yıldız gücü en yüksek etkinliklerinden biri olacak. Kartta unvan maçlarının yanında, çıktığı maçlarda kan ve ter eksik olmayan Robbie Lawler ve nakavt sanatçısı Donald Cerrone arasında müsabaka ve light heavyweight’te geleceğin unvan maçında yer alacak isminin belirleneceği ve içinde Türk bir dövüşçü olan bir karşılaşma da bulunuyor.

Kartı UFC lightweight şampiyon Daniel “DC” Cormier ve eski şampiyon Jon “Bones” Jones arasındaki, yıllardır beklenen rövanş karşılaşması taçlandıracak. Kartın ikinci müsabakasında Tyron Woodley kemerini BJJ’in MMA’deki temsilcisi Damian Maia’ya karşı korumaya çalışacak. Bunun yanında rakiplerine dehşet veren kadın dövüşçü Cris Cyborg, sonunda UFC kemeri için Tonya Evinger ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşmayı kazanan isim UFC’nin kadın featherweight kemerine sahip olacak.

UFC 214’TE BİR TÜRK

Bu hafta sonu 29 Temmuz’da (bizde 30 Temmuz Pazar’a denk geliyor) gerçekleşecek kartta bir Türk de yer alıyor. İsviçre doğumlu Volkan Özdemir, light heavyweight’in parlayan yıldızı Jimi Manuwa ile karşı karşıya gelecek. Maçı kazanan isim, Daniel Cormier ve Jon Jones arasındaki karşılaşmanın kazananıyla unvan maçı için oktagona çıkabilir.

Ana Kart 

Daniel Cormier vs. Jon Jones [Light Heavyweight Unvan Maçı]

Tyron Woodley vs. Demian Maia [Welterweight Unvan Maçı]

Cris Cyborg vs. Tonya Evinger [Kadın Featherweight Unvan Maçı]

Robbie Lawler vs. Donald Cerrone

Jimi Manuwa vs. Volkan Özdemir

ÖN KART

Jason Knight vs. Ricardo Lamas

Renan Barao vs. Aljamain Sterling

Brian Ortega vs. Renato Moicano

Calvin Kattar vs. Andre Fili

FIGHT PASS KARTI 

Kailin Curran vs. Alexandra Albu

Eric Shelton vs. Jarred Brooks

Josh Burkman vs. Drew Dober

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız