Kağıt üzerinde zayıf olan ve son maça kadar heyecandan uzak, hakem kararıyla biten maçlarla dolu TUF 25 Finale gecesinin seyri son müsabakada değişti. WSOF’teki ter ve kanla dolu müsabakalarından tanıdığımız Justin Gaethje ile UFC’nin en hızlı ellere sahip dövüşçülerinden biri olan Michael Johnson arasındaki heyecan dolu müsabaka seyirciler tarafından ayakta izlendi. Bilgili dövüş severler tarafından gerçekleşmesi merakla beklenen müsabaka hayal kırıklığına uğratmadı. İki tarafın da defalarca zor duruma düştüğü ve maçı vermenin eşiğinden döndüğü müsabakanın kazananı seyirciler oldu.

 

2 round süren karşılaşmada Gaethje ve Johnson tüm yeteneklerini masaya koydu. UFC ile kafese ilk defa çıkan Gaethje, UFC sıralamalarında ilk 5’te yer alan rakibine karşı unutulmayacak bir galibiyete imza attı.

Karşılaşmanın başından itibaren Johnson’a kafese karşı baskı yapan Gaethje ilk 4 dakika boyunca isabet bulmakta zorlanmadı. Özellikle low kick’ler Johnson’ın hareket kabiliyetini azaltıyordu. Ancak round’un son dakikasında Johnson, bulduğu aparkat ile Gaethje’yi sendeletmeyi başardı. Son çıktığı maçların neredeyse hepsinde büyük darbelerle sarsılan Gaethje, Johnson karşısında da round sonuna kadar güç bela dayandı.

2’inci round’un başında Gaethje’yi yine temiz bir vuruşla sarsan Johnson, rakibini bitirmeyi bu sefer de başaramadı. Bir süre sonra kendine gelen Gaethje, ilk round kurduğu baskıya devam etti. Gücünün çoğunu kendisini bitirmek için harcayan Johnson’ı kombinasyonları ve sert aparkatlarıyla yakalamaya başlayan UFC’nin yeni starı, müsabakayı etkili diz darbeleriyle 2’inci round bitmeden sonlandırdı.

TUF 25 Maç sonucu:

Justin Gaethje, Michael Johnson’u TKO ile yendi (Round 2 – 4:48) 

 

Vasat bir TUF finalinde gösterdiği unutulmaz performansla hafifsiklet sıralamalarında roket gibi yükseleceğine kesin gözle bakılan Justin Gaethje, maç sonunda yaptığı şevkli konuşmayla da dikkatleri üzerine çekti.

Son dönemde kendi star’larını yaratmakta zorlanan UFC’nin yeni poster çocuğu Gaethje olabilir mi? Bunu zaman gösterecek…

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız