Tony Ferguson Cucuy

UFC lightweight şampiyonu Conor McGregor önündeki boks maçı ile meşgul olsa da sıkletindeki UFC dövüşçüleri boş durmuyor. İrlandalı bir süre boyunca kafeste dövüşmeyeceği için geçici bir kemer oluşturulacak ve bu kemeri kazanan, McGregor’ı dönüşünde kafeste karşılayan isim olacak. Ancak bu geçici kemerin sahibini belirleyecek müsabakada MMA severlerin favorisi Khabib Nurmagomedov bulunmayacak. Tony Ferguson kemer için başka bir isimle kafese çıkacak.

KHABIB’İN SAKATLIĞI DEVAM EDİYOR

UFC Başkanı Dana White tarafından yapılan açıklamaya göre, Khabib’in sakatlığının devam etmesi nedeniyle Tony Ferguson ve Khabib Nurmagomedov arasında yapılması beklenen müsabaka gerçekleşemeyecek. Bunun yerine Ferguson, son dönemde listelerde hızlı bir sıçrama yapan genç isim Kevin Lee ile kozlarını paylaşacak. Karşılaşma UFC 216 kartında yer alacak.

Alışılmadık vuruş tekniği ve yüksek seviye BJJ oyunuyla tanınan Ferguson son 9 maçını kazandı. “El Cucuy” lakaplı dövüşçünün eski şampiyon Rafael dos Anjos, Edson Barboza ve Josh Thomson gibi isimler karşısında galibiyetleri bulunuyor.

Kevin Lee ise UFC’nin yükselen yıldızlarından. Atletik dövüşçü 5 maçtır yenilgi yüzü görmüyor. Lee kafesteki son maçında BJJ ustası Michael Chiesa’yı rear naked choke ile yenmişti.

UFC 216, 7 Ekim’de Las Vegas’ta düzenlenecek. Ferguson vs. Lee müsabakasının kartın ana etkinliği olup olmayacağı şu an için kesin değil.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız