daniel cormier volkan özdemir ile dovus iptal değil

UFC light heavyweight şampiyonu Daniel Cormier, Volkan Özdemir’in geçen hafta tutuklanmasına karşın şampiyonluk maçının iptal edilmeyeceğini, Volkan ile karşılaşmasının halen geçerli olduğunu söyledi.

Cormier ve Özdemir arasındaki şampiyonluk maçının UFC 220 kartında gerçekleşmesi bekleniyordu. Ancak, Türk MMA dövüşçüsü Volkan Özdemir’ni Ağustos ayında karıştığı bir bar kavgası nedeniyle tutuklanması UFC’nin planlarına çomak sokmuştu.

“KENDİNİ SAVUNDUĞUNA İNANIYORUM”

UFC’nin menajeri tarafından yapılan açıklamada olayın sadece bir bar kavgası olduğu, Volkan Özdemir’in kendini savunmaya çalıştığı belirtilmişti. Cormier de bir radyo programına verdiği röportajda Volkan’ın kendini savunduğuna inandığını söyledi.

“Ben karşılaşmanın yine de gerçekleşeceğine inanıyorum. Anladığım kadarıyla Volkan kendini savunuyormuş. kendini savunmak Bir insanın hakkıdır. Durum böyleyse karşılaşma iptal olmaz.”

Cormier, durumun kadına şiddet olması durumunda ise kesinlikle karşılaşmaya çıkmayacağını ekledi:

“Kendini savunmamış olsa da durumu anlayabilirim. Ancak, eğer bir kadına vurduysa, o zaman iş bitmiş demektir. Bu konuda sorgulamam bile. Bir kadına vurursan; bitersin. Böyle de olmalı.”

Cormier, Jon Jones’un doping testini geçememesinin ardından tekrar şampiyon olarak belirlenmişti. Özdemir’le karşılaşacağını söyleyen Cormier’in planları tutuklanma olayı nedeniyle suya düşüş gibi gözüküyordu. Bu açıklama ise karşılaşma konusunda UFC’nin geri adım atmama ihtimali olduğunu ortaya koyuyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types