Rose Namajunas

UFC’nin en iyi kadın dövüşçüleri arasında yer alan Rose Namajunas Women’s Health dergisinin özel sayısı için objektif karşısına geçti. “Thug Rose” lakaplı UFC strawweight dövüşçüsü, ünlü oyuncu Sofia Vergera’nın da bulunduğu, her yaş ve şekilden insanın yer aldığı “Naked in 3 Words” çalışması için çıplak poz verdi. Daha önce UFC’den dergilere çıplak poz verenler arasında Ronda Rousey, Miesha Tate, Michelle Waterson ve Jon Jones bulunuyor.

VÜCUDUM YAŞADIKLARIMI ANLATIYOR

Rose Namajunas, dergiye verdiği röportajda çıplak vücudunun kendisi için ne ifade ettiğini anlattı:

“Çıplak vücudum adeta tüm hayatımın özeti. Etrafımızdakileri kontrol edemesek de, vücudumu, aklımı ve ruhumu kontrol edebiliyorum. Vücudumdaki tüm yara bereler ve kaslar yaşadıklarımın ve yaptıklarımın hikayesi. Dahası, sadece benim hikayem de değil. Yoğurarak şekillendirdiğim bu hamur bana atalarımın mirası.”

Namajunas, yeteneklerinde ailesinden gelen faktörlerin de büyük rol oynadığını söyledi:

“Ellerim annemin ve babamın ellerinin birleşimi. Annem piyano çalardı ve babam sanatçıydı. Bende bu yaratıcı özellikleri dövüş tarzıma yansıtmaya çalışıyorum. Tabii, ellerimi sadece yok etmek için değil yaratmak için de kullanıyorum. Yemek yapıyorum, sanat faaliyetleriyle uğraşıyorum ve bahçemi düzenliyorum. Zaten yaratmak LiTvanyalı kültürünün bir parçası. Beni ben yapan faktörlerden biri de büyükbabam. Kendisi profesyonel güreşçiydi. Fonksiyonel, uzun ve sıhhatli bir vücuda sahipti.”

Popüler dövüşçü, Women’s Health için verdiği pozu Instagram üzerinden de paylaştı:

“3 kelimeyle çıplak: Artık, bahane, üretme. Kendin ol, çok çalış, vücudunu sev ve yapabildiğinin en iyisini yap. Sizin 3 kelimeniz ne?”

Thug Rose lakaplı dövüşçünün karate ve tae kwon do disiplinlerinde siyah ve BJJ’de mavi kemer sahibi. Namajunas’ın yıl sonunda geniş çevrelerce dünyanın en iyi kadın dövüşçüsü olarak kabul gören Joanna Jedrzejczyk ile unvan maçına çıkması bekleniyor.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız