Volkan Ozdemir konusurken

UFC 214’te rakibi Daniel Cormier’i nakavt ederek kemerini geri kazanan Jon Jones’un doping testini geçememesi MMA severleri olduğu kadar dövüşçüleri de şok etti. Jones’un doping fiyaskosundan en çok etkilenen isimlerden biri de son dönemde adı Jon Jones’un gelecek rakibi olarak anılan Türk MMA dövüşçüsü Volkan Özdemir oldu.

İlk duyduğu an şok olduğunu ve habere inanmamak istediğini aktaran Özdemir, “Her şeyden önce hayal kırıklığı yaşadım. (Jones) Çok uzun bir süredir sıkletteki ve hatta dünyadak en iyi dövüşçü olarak nitelendirilen biriydi. Böyle bir şey yapması inanılır gibi değil. Diğer taraftan, bu gelişme Jones’un geçmişte yaptıklarının yanına da bir soru işareti koyuyor. Gerçekten akıl almıyor.”

“ŞAMPİYONLUĞUN GEÇERLİLİĞİNİ KENDİNİZE SORMAYA BAŞLIYORSUNUZ”

Jon Jones’un turinabol doping maddesi kullandığının tespit edilmesinin kafesteki galibiyetleri hakkında ne söylediğine daha tam olarak karar vermediğini ifade eden Özdemir, “Gerçekten bilmiyorum. Çok fazla şans verildi ve hepsini elinin tersiyle itti. Geçtiğimiz yıl DC ile dövüşeceği zaman da böyle olmuştu. Dopingden yakalanmıştı. Herkesi yenerek şampiyon olduğunu biliyorum. Ancak bir yerden sonra şampiyonluğunun geçerliliğini kendinize sormaya başlıyorsunuz.”

Tabii, Jon Jones’un şampiyonluğunun düşmesi Volkan Özdemir’in lehine de olabilir. Başta hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Özdemir, biraz düşündükten sonra gelişmelerin kendisi için iyi olabileceğini anlamış:

“Aslında kariyerim için çok iyi bir gelişme. Jones’un gitmesiyle sıralamalarda daha da yükselmem anlamına geliyor.”

DANIEL CORMIER İLE KEMER MAÇINA ÇIKMAK İSTİYOR

Özdemir, gelecekte karşılaşmak istediği isimler hakkında da şu sözleri sarf etti:

“Son maçımdan sonra Gustafsson ile dövüşmek istediğimi söylemiştim ancak cevap vermedii. Bende Cormier’e bakmaya başladım. Kendisi halen sıralamada en tepede yer alıyor. Light heavyweight sıkleti aslında biraz sıkışmış durumda. İlk 10’daki herkesin belirlenmiş bir maçı var. O nedenle DC benim için iyi bir opsiyon. Kemerle gelirse daha da iyi olur. Ben her şeye hazırım. UFC’te geldiğimde kemere en hızlı yükselen isim olmak için geldim. Olaylar da istediğim şekilde gelişiyor.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types