Dagi Arslanaliev ONE Iron Will

ONE MMA organizasyonunun merakla beklenen ONE Iron Will kartına saatler kaldı. İki şampiyonun tarih yazmak için karşılaşacağı etkinlikte, BJJ dünyasının en çok dikkat çeken isimlerinden Garry Tonon ilk MMA çıkacak. Kartın en heyecanlı maçlarından biri ise Türkiye’yi temsil eden Dagi lakaplı Saygid Guseyn Arslanaliev’in Japon Tetsuyo Yamada karşısındaki mücadelesi olacak.

TARİHE GEÇEBİLİR

Kartta, ONE tarihindeki en iyi dövüşçülerden biri olan ve 13 maçtır namağlup Bibiano Fernandes ile dünyayı şaşırtarak iki sıklette de ONE şampiyonu olmayı başaran Martin Nguyen karşılaşacak. Eğer karşılaşmayı Nguyen kazanırsa, 3 sıklette de kemer sahibi olan ilk kişi olarak tarihe geçecek.

Gecenin bir diğer merakla beklenen karşılaşması ise BJJ dünyasının yıldızlarından Garry Tonon’un ilk MMA maçı olacak. Vuruş ağırlıklı bir tarzı olan Richard Corminal karşısında ilk kafes müsabakasına çıkacak olan Tonon, her pozisyondan tehlikeli BJJ oyunu ve güreş yetenekleri ile geleceğin MMA efsanelerinden biri olabilir.

DAGİ ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

Gecenin bizim için en önemli karşılaşması ise Türkiye’nin en yetenekli dövüşçülerinden olan Saygid ‘Dagi’ Arslanaliev ile Japon Tetsuyo Yamada arasında olacak. 31 MMA maçı olan Yamada daha tecrübeli olsa da, ülkemizi temsil eden Dagi, çıktığı karşılaşmalarda rakiplerini darmadağın ederek, kemer için iddialı olduğunu kanıtlanmıştı. Kendisine mma.com.tr ailesi olarak başarılar diliyoruz.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız