nick diaz ufc

Son yapılan açıklamalara göre, Nate Diaz’ın ağabeyi ve UFC’nin sevilen figürü Nick Diaz, kafese beklediğimizden daha erken dönebilir. Nick Diaz, geçtiğimiz yıl doping testi yapan kuruluş USADA’ya 3 ayrı test için de nerede olduğunu söylemeyi reddetmesi nedeniyle spordan uzaklaştırılmıştı. ABD anti doping komisyonu ile yapılan anlaşmaya göre, UFC sporcularının komisyon istediği zaman nerede olduklarını bildirmeleri gerekiyor. Bu sayede komisyon beklenmedik anlarda sporculara doping testi yapabiliyor.

CEZA GELECEK HAFTA BİTİYOR

USADA’ya göre 12 ay içinde sporcuların birden fazla durumda yerlerini bildirmemesi, doping kurallarının ihlali anlamına geliyor. Bu nedenle Diaz, 2017 yılında spordan süresiz olarak uzaklaştırılmıştı. MMA Fighting sitesinin geçtiği habere göre, USADA ile anlaşmaya varan Diaz, kural ihlali için alacağı bir yıllık spordan uzaklaştırma cezasını kabul etti. MMA severler için işin iyi tarafı ise, USADA kararlarının retroaktif olarak; yani cezanın verildiği değil, suçun işlendiği tarihten itibaren geçerli olması. Pek mümkün gibi gözükmese de, Stockton yerlisi dövüşçü, istediği takdirde gelecek hafta kafese çıkabilir.

nick diaz anderson silva

BU YIL DÖVÜŞEBİLİR

UFC Başkanı Dana White’ın açıklamasına göre, Diaz bu yılın sonunda UFC’de bir maça çıkabilir. 2015 yılından beri dövüşmeyen Diaz, son çıktığı karşılaşmada middleweight efsanesi Anderson Silva’ya kaybetmiş, Silva doping kullanmaktan yakalanınca karşılaşma geçersiz sayılmıştı. Diğer taraftan; Nick de, dolaşımında marijuana metabolitleri bulunması nedeniyle 18 ay spordan uzaklaştırma cezası almıştı. Diaz kardeşlerden ağabey Nick’i kafeste görmek için sabırsızlanıyoruz.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız