nate diaz

Uzun zamandır UFC ve organizasyonun en popüler dövüşçülerinden Nate Diaz arasında gerçekleşen görüşmeler nihayet bir sonuca ulaşmış gibi gözüküyor. Pek çok haber kaynağı tarafından paylaşılan haberlere göre UFC, lightweight sıralamasında ilk 5 içinde yer alan bir dövüşçü ile 4 Ağustos’taki UFC 227 kartında düzenlenecek bir müsabaka için Diaz’a teklif sundu. Yine duyumlara göre UFC 227 kartında yer almak isteyen Diaz, sunulan teklife son derece sıcak bakıyor. Ancak, Diaz’ın seçtiği rakibin kim olacağı şimdilik belli değil.

Yeni şampiyon Khabib Nurmagomedov ve Conor McGregor isimleri Nate’in potansiyel rakipleri arasında geçmiyor. Aynı zamanda sıralamada ilk 5’te 2’nci sırada yer alan Tony Ferguson, dizindeki sakatlık nedeniyle fizik tedavi görüyor. Bu da geride sadece 3 isim bırakıyor. Bu isimler şöyle: Eddie Alvarez, Dustin Poirier ve Kevin Lee.

EN SON 2016’DA DÖVÜŞTÜ

Organizasyon ve dövüşçü arasında pazarlıklar devam etse de, henüz bir imza atılmış değil. Buna karşın, Diaz’ın artık McGregor dışında rakiplerle dövüşmeye karşı çıkmadığı belirtiliyor. Nate Diaz’ın antrenman partneri ve veteran dövüşçü Jake Shields’ın bir MMA medya kuruluşuna yaptığı açıklamaya göre Nate, kendine en çok getiri sağlayacak maçı seçmek istiyor.

33 yaşındaki Nate Diaz, 2016 yılında düzenlenen rövanş maçında Conor McGregor’a hakem kararıyla yenilmesinden bu yana kafese çıkmadı. Bu süre boyunca Welterweight şampiyonu Tyron Woodley ile adı geçse de, karşılaşma gerçekleşmemişti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types