Mayweather vs McGregor boks eldiveni

Yüzyılın dövüşü yaklaşırken, Mayweather ve McGregor arasındaki atışmalar durmak bilmiyor. Şimdi de gündemde boks eldiveni meselesi var. Instagram’da bir açıklama yapan Floyd Mayweather, İrlandalı’yla ringe anlaşılan 10 onsluk eldivenler yerine 8 onsluk eldivenlerle de çıkmayı kabul ettiğini duyurdu. Conor’ın cevabı ise gecikmedi. MMA yıldızı, eldivenlerin boyuyla ilgilenmediğini, Floyd hangi eldiveni tercih ederse onu kullanabileceğini söyledi.

İkilinin atışması şöyle:

“Medyada duyduklarınıza inanmayın. Bloglarda duyduklarınıza inanmayın. Eğer ben söylemiyorsam, doğru değildir. McGregor’a “Haydi, 8 ons eldivenle dövüşelim” diyorum. McGregor istediği markayı seçebilir. Ben 8 ons Grant eldivenler kullanacağım. McGregor avantajına olduğunu düşündüğü her şeyi yapabilir. Boks ve MMA severlere istediklerini verelim.” – Floyd Mayweather

 

12 raunt daha bitti. Floyd’u mahvetmeye hazırlanıyoruz. Küçük adam, istediğin eldiven boyutunu seçebilirsin. Ben 4 ons eldivenlerle dövüştüm. Eldivenin boyutu umurumda değil. Üstüne tuğladan yumruklarımla koşarak geliyorum. Bunu bil. Narin Eller. – Conor McGregor

 

DAHA KÜÇÜK BOKS ELDİVENİ NAKAVT İHTİMALİNİ ARTIRIYOR

Daha ağır olan boks eldivenlerinin nakavt riskini düşürdüğü ve bu nedenle daha hafif eldivenlerin (MMA eldivenleri gibi) güç avantajını, dolayısıyla da nakavt oranını artırdığı düşünülüyor.

Mayweather vs McGregor maçıyla ilgili anlaşmanın çok önceden hazırlanmış ve iki taraf tarafından da imzalanmış olduğu için boks eldiveni boyutuyla ilgili konuşmaların müsabaka yansıması çok da olası görünmüyor.

Facebook Comments

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız