Mayweather vs. McGregor korsan

Floyd Mayweather’ın Conor McGregor’ı nakavt ettiği boks maçı dünyanın dört bir yanındaki milyonlar tarafından canlı olarak izlendi. Maçın dünyada en çok izlenilen boks maçı olması bekleniyor. Hem yasal hem de korsan olarak…

Ancak, son gelişmelere göre Mayweather vs. McGregor maçını korsan izleyenler bu sefer yakayı kurtaramayabilir.

3 MİLYONA YAKIN KORSAN İZLEYİCİ

Variety sitesinin haberine göre, 26 Ağustos’taki maç 239 korsan yayın sitesi tarafından yayınlandı ve 2.93 milyon kişi tarafından canlı olarak izlendi. İçerik güvenliği sağlayan Irdeto şirketinin rakamlarına göre bu sitelerden 67’si bilinen sitelerden oluşuyor. Bu sitelerle de durmayan korsanların yayın için kullandığı platformlar arasında Facebook, YouTube, Twitter’ın Presicope’u ve Amazon’un Twitch sitesi bulunuyor.

Korsan yayınlarını yanında karşılaşmanın videosunu korsan kaynaklardan indirenlerin sayısının ise 445 bini aştığı düşünülüyor. Korsan indirmelerde ABD ve İngiltere başı çekiyor.

KORSANLARIN BAŞI DERTTE

Son dönemde ortaya çıkan bilgilere göre, bazı yayınlarda korsan izleyicileri takip etmek için yerleştirilmiş bir kod bulunuyor. Korsan paylaşım sitesi Torrentfreak’in açıklamasına göre korsan yayınlara konulan kod, yayıncıların yakalanması için kullanılabilir.

Korsan kod
Korsan videolara konulan kod, yayınların takip edilmesine olanak verebilir.

Şubat ayındaki Danny Green vs Anthony Mundine maçının korsan olarak yayınlanmasından sonra iki kişi 5 yıllık hapis ve 60 bin dolarlık para cezasına çarptırılmıştı. Maçı korsan olarak izleyenlerin dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz, sıradaki isim siz olabilirsiniz…

 

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız