Mayweather vs Pacquiao

Boksun canlı efsanesi Floyd Mayweather ve UFC fenomeni Conor McGregor, dünyanın en büyük spor etkinliklerinden birinde karşışa karşıya geldi. 10 raunt süren yüksek tempolu karşılaşma dövüş severlerin beklentilerini karşılamayı başardı. Ancak, bilet satışları tarafından bakılınca gece beklenen başarıyı yakalamamış olabilir.

SATILAN BİLETLER HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Komisyon tarafından yapılan açıklamaya göre etkinliğin bilet getirisi yaklaşık 55 milyon dolar oldu. Bu rakam Mayweather vs. Pacquiao gecesindeki 72 milyon dolarlık hasılatın çok gerisinde. Açıklamaya göre rakamlar şöyle:

Toplam elde edilen bilet geliri: 55,414,865.79 dolar

Satılan bilet sayısı: 13 bin 94

Ücretsiz dağıtılan biletler: 137

Tüm zamanların en çok kazandıran etkinliği olması beklenen gece hakkında Floyd Mayweather’ın tahminine göre 80 milyon dolar hasılat elde edilecekti. UFC başkanı Dana White ise 70 milyon doların üzerinde bilet geliri olacağını iddia etmişti. Açıklanan rakamlar ise kapıda beklenilen başarının yakalanamadığını gösteriyor. Görüldüğü üzere; maç günü söylenen Arena’nın boş kaldığı iddiasında doğruluk payı bulunuyormuş…

Şimdi ise gözler izle-öde ve ücretli yayın gelirlerine çevrilmiş durumda. Boks medyasındaki duyumlara göre Mayweather vs McGregor gecesinin ABD’de 4 milyon civarında izlenmiş olduğu düşünülüyor. Eğer bu söylentiler doğru çıkarsa, tarihin en çok kazandıran karşılaşması olması beklenen MayMac etkinliği Mayweather vs Pacquiao’nun izlenme açısından da gerisinde kalmış olacak. MayPac gecesi ABD’de 4 milyon 600 bin, dünyada ise 7 milyon 500 bin kişi tarafından izlenmişti.

 

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız