Geçtiğimiz gün Kanada’nın Toronto kentinde düzenlenen Floyd Mayweather vs. Conor McGregor basın toplantısı beklendiği üzere son derece renkli görüntülere sahne oldu. MMA severlerin beklediklerini misliyle aldıkları organizasyona İrlandalı yıldız McGregor damgasını vurdu.

Etkinliğin Los Angeles’ta düzenlenen ilk ayağı beklentilerin altında kalsa da, Toronto şenlikli geçti.  Mayweather trafikte kaldığı için yaklaşık 1 saat geç başlayan basın toplantısında medyatik ikili sahneye çıkana kadar eski UFC dövüşçüsü Brendan Shaub ve şarkıcı Drake toplanan büyük kalabalığı eğlendirmeye çalıştı.

Şov tam olarak başlamadan önce mikrofonu eline alan McGregor, bir önceki basın toplantısında meydana gelen mikrofonla ilgili sorunlar hakkında Showtime’a laf atmayı ihmal etmedi. “Showtime’ın canı cehenemme!” diyen McGregor, Showtime Sports yöneticisi Stephen Espinoza’yı da “küçük bir sansar”a benzetti.

Daha sonra Floyd’un sahneye çıkmasıyla beraber dev seyirci kitlesi içinde “Vergilerini öde!” tezahüratları yankılanmaya başladı (Floyd Mayweather’ın 2015 yılındaki 22.2 milyon dolarlık vergilerini ödememesi tartışmalara yol açmıştı). Daha önce de yaptığı gibi sırtında içi para dolu bir çanta ile sahneye çıkan Mayweather’a, İrlandalı dövüşçünün cevabı gecikmedi. Mayweather’ın okuma yazma bilmediği hatırlatan McGregor, kendisine okul çantasıyla ne yaptığını sordu.

KAZANAN HEPSİNİ ALIR

Etkinliğin devam eden bölümünde Mayweather, McGregor’a yeni bir teklif sundu. Boks maçlarında sıkça duyduğumuz teklif, kazananın tüm parayı almasıydı. Mayweather’ın, daha önce Canelo Alvarez ve Julio Cesar Chavez Jr.’ın anlaştığı gibi (anlaşma daha sonra bozulmuştu) kazanan dövüşçünün tüm parayı alması şeklindeki teklifi karşısında İrlandalı star geri adım atmadı. Taraflar her ne kadar bu konuda sahne üzerinde uzlaşmış gibi gözükse de, anlaşmanın kontrata yansıma ihtimali oldukça düşük.

Yüz yüze karşılaşmadan önce son kısımda, Mayweather’ın McGregor’un İrlanda bayrağını sırtına alırken, Conor da Floyd’un çantasını aldı. Conor’ın çantaya baktıktan sonra söyledikleri tüm salonu güldürdü: “Burada sadece 5 bin dolar var. Tüm para bu muydu?”

Basın toplantısının finalinde sahnenin ön tarafına gelen ikili yüz yüze 2 dakika boyunca durdu.

Los Angeles ve Toronto’ya uğrayan Mayweather vs. Conor McGregor dünya turunun son iki durağı kaldı. Dövüş tarihinde belki de en çok beklenen maç olan Mayweather vs. Conor Mcgregor, 26 Ağustos’ta Las Vegas’ta gerçekleşecek.

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız