MayMac boks eldiveni

Mayweather ve McGregor arasındaki eldiven tartışmasında sonuca ulaşıldı. Geçtiğimiz gün düzenlenen Nevada Atletik Komisyonu (NAC) toplantısında 26 Ağustos’ta gerçekleşecek maçın hakem ve jürisi atanırken, eldiven boyutu hakkında da karar verildi.

MAÇI ROBERT BYRD YÖNETECEK

Toplantıda, yüzyılın boks müsabakasını puanlayacak jüriler olarak Dave Moretti, Burt Clements ve Guido Cavalleri seçildi. Bunun yanında maçı yönetecek hakem olarak son derece tecrübeli isim Robert Byrd atandı. Byrd, daha önce Mayweather’ın Robert Gerrero ile arasındaki müsabakayı yönetmişti.

Hakem Robert Byrd
Tecrübeli hakem Robert Byrd

 

8 ONSLUK KÜÇÜK BOKS ELDİVENİ CONOR’A YARAYACAK

NAC toplantısından çıkan en büyük (küçük?) karar ise eldiven boyutu hakkında oldu. Toplantıda, beklenenin tersine, 10 ons yerine 8 onsluk küçük boks eldiveninin kullanılması için onay çıktı. NAC’nin yazılı kurallarına göre 61 kilodan ağır sporcuların 10 onsluk eldiven kullanması gerekiyor. Ancak, 61-67 kilo arasındaki dövüşçüler iki tarafın da anlaştığı durumlarda 8 onsluk boks eldiveni kullanabiliyor.

Conor ve Mayweather arasındaki maç ise 70 kiloda yapılacağı için çıkan karar dövüş dünyası için şaşırtıcı oldu.

8 onsluk eldivenler darbeyi 10 onsluk eldivenlere göre daha az emdiği için hem nakavt hem de ellerde sakatlık ihtimallerini artırıyor. Conor’ın, kariyerindeki maçlara 4 onsluk özel MMA eldivenleriyle çıkması nedeniyle müsabakadaki bu değişikliğin İrlandalı’ya yarayacağı tahmin ediliyor.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız