Rousey Tarverdyan

UFC’nin ilk kadın şampiyonu Ronda Rousey’nin kariyeri son dönemde pek de istediği gibi gitmiyor. Son iki maçında sırasıyla Holly Holm ve Amanda Nunes tarafından nakavt edilen Hollywood yıldızı ve kafes dövüşçüsü Rousey’nin dövüş kariyerinin bittiğini düşünenler çoğunlukta olsa da, koçu farklı düşünüyor. Rousey’nin koçu  Tarverdyan, dövüşçüsünün halen en üst seviyede dövüşebileceğini iddia ediyor. Tarverdyan, öğrencisinin UFC kadın featherweight şampiyonu Cris Cyborg’u yenebileceğini, Cyborg’un Ronda için çok yavaş olduğunu söyledi.

ROUSEY ZOR KARŞILAŞMALARDA DAHA İYİ PERFORMANS GÖSTERİYOR

MMA Hour programında açıklamalarda bulunan Tarverdyan, Rousey’nin Cyborg gibi yüksek profil rakiplere karşı daha iyi mücadele edebildiğini söyledi. Rousey’nin maçı kabul edip etmeyeceğini bilmediğini ifade eden Tarvardyan, şunları söyledi:

“Sanırım, bekleyip göreceğiz. Eğer önümüze bir sakatlık çıkmaz ve her şey yolunda giderse (Cyborg ile) karşılaşmayı kabul ederiz. O bizim için çok yavaş. Ronda’nın tam da böyle bir rakibe ihtiyacı var, dünyaya kanıtlayacak bir şeyimiz var. Ronda, işte böyle durumlarda daha iyi performans gösteriyor.”

Tarverdyan, Holly Holm karşılaşmasında Ronda’nın motivasyon bulmakta zorlandığını ifade etti:

“Holly maçından önce bahsettiğim gibi bir durum yoktu. Ronda, karşılaşmadan önce rakibini iterek agresif bir ortam yaratmaya çalıştı. Ancak, bu karşılaşmada ihtiyacı olan her şey var. (Cyborg) Daha önce dopingden yakalandı, kadınlara zarar verdi ve şimdi de gelip Ronda’yı yenebileceğini söylüyor.”

Geçtiğimiz günlerde Hawaii’de yine bir UFC dövüşçüsü olan Travis Browne ile evlenen Ronda Rousey’nin kafese dönüp dönmeyeceği merak konusu. Son 2 UFC karşılaşmasında beklediğini alamayan Rousey, Amerikan güreşi federasyonu WWE ile görüşmeler yapıyordu.

Facebook Comments

2 YORUMLAR

  1. Tarvedyan saçmalamış ronda nın ayakta nasıl olduğunu holm ve nunes macında gördük ve cyborg ta ayakta onlar kadar yüksek profilli ronda bence ya Tarverdyan dan kurtulmalı çünkü bu adama geçtiğinden beri ronda günden güne düşüşe geçti.

  2. Ronda eğer kazanmak istiyorsa şimdi ki koçunu bırakmalı çünkü boks ile yürümez daha sağlam bir mma kulübü bulmadı lazım ki geliştirsin kendini

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız