Khabib Nurmagomedov Conor McGregor

Geçtiğimiz hafta Edson Barboza’yı 3 raunt boyunca adeta cezalandıran Khabib Nurmagomedov’un menajeri Ali Abdelaziz, namağlup dövüşçünün bir sonraki maçı için istediği isimle ilgili açıklamalarda bulundu. Dağistanlı atlet maçtan sonra Conor McGregor ve Tony Ferguson ile tek gecede dövüşmek istediğini söylese de, asıl hedefte “El Cucuy” lakaplı Ferguson bulunuyor.

BAY BAY CONOR

Twitter üzerinden bir açıklama menajer Ali Abdelaziz, Conor’ın boks hayalleri kovalamaya gitmekte özgür olduğunu, dövüşçüsünün Tony Ferguson için hazırlanmaya başladığını söyledi.

https://twitter.com/AliAbdelaziz00/status/949408652384878593?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bloodyelbow.com%2F2018%2F1%2F6%2F16857354%2Fufc-boxing-mma-news-manager-khabib-nurmagomedov-tony-ferguson-conor-mcgregor-fight

“Netlik kazanması için KhabIb ile konuştum. Sopalanmayı hak eden isim olarak Tony Ferguson’a odaklanıyoruz. Bu hak etti. Eski UFC şampiyonu Conor McGregor ise boks hayallerini kovalayabilir.”

MUHTEMEL RAKİP TONY FERGUSON

McGregor’ı en son kafeste gördüğümüzde, lightweight şampiyonu Eddie Alvarez’i nakavt etmiş, kemeri kazanmıştı. Ancak, 2016’dan bu yana kemeri savunmayan McGregor, daha sonra Mayweather ile boks maçına çıktı. Conor, bundan sonra kafese döneceği ve kemerini savunacağı yönünde açıklamalarda bulunsa da, UFC ile yeni bir anlaşma yapmak için pazarlık yaptığı söyleniyor.

Geçtiğimiz hafta lightweight sıralamalarında ilk 5 içinde yer alan Edson Barboza’yı geçmekte zorlanmayan Nurmagomedov, McGregor’ın karşısına çıkabilecek en güçlü rakip olarak gösteriliyor. Son gelişmelere bakılırsa bu karşılaşmanın gerçekleşmesi için önce Khabib, geçici kemerin sahibi Tony Ferguson ile karşılaşacak. UFC başkanı Dana White’ın dedikleri doğruysa, birkaç ay içinde Tony ve Khabib karşılaşmasını izleme şansını yakalayabiliriz.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız