Kazushi Sakuraba vs Dan Henderson

MMA dünyasının öncülerinden Pride efsanesi Kazushi Sakuraba, başka bir Pride efsanesi olan Dan “Hendo” Henderson ile karşı karşıya gelecek. Ancak karşılaşmada vuruşların olduğu MMA kuralları değil, BJJ’e daha yakın kurallar kullanılacak. Karşılaşma RIZIN FF7 etkinliğinde olacak.

Karşılaşmayı Gracie ailesinden pek çok ismi mağlup eden “Gracie Hunter” (Gracie Avcısı) lakaplı Sakuraba, Instagram üzerinden duyurdu:

KAZUSHI SAKURABA ‘UFC ONUR LİSTESİ’NDE

Geçtiğimiz aylarda UFC Onur Listesi’ne katılan Sakuraba, Royce, Royler, Renzo ve Ryan Gracie’yi yenerek Gracie Hunter (Gracie Avcısı) lakabını almıştı. Sakuraba en son Rizin’de eski ONE FC şampiyonu Shinya Aoki ile karşılaşmış ve karşılaşmayı köşesinin havlu atması ile kaybetmişti.

Pride döneminde iki siklette şampiyon olmayı başaran Dan Henderson ise geçtiğimiz yıl UFC Middleweight şampiyonu Michael Bisping ile karşılaşmış ve rakibini oldukça hırpaladığı maçı hakem kararıyla kaybetmişti. Dan Henderson’ın Fedor Emelianenko ve Mauricio “Shogun” Rua gibi isimlere karşı galibiyetleri bulunuyor.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız