Geçtiğimiz gün sonuçlanan UFC Fight Night: Poirier vs Pettis etkinliği kanlı maçlara, akıl almaz nakavtlara ve ilginç görüntülere sahne oldu. Gecenin ana etkinliği Poirier vs Pettis karşılaşması, etkinliğe damgasını vurdu. İki dövüşçünün de başarılı anlarının olduğu karşılaşmada hem Pettis hem de Poirier’in kaşı açıldı. Pettis’in çok fazla kanaması nedeniyle bir kez ara verilen karşılaşmanın sonu beklendiği gibi olmadı. Yerdeki bir pozisyon değişiminin ardından Pettis kaburgasındaki sakatlık nedeniyle tap etti. Bu karşılaşmanın ardından Poirier’i sıralamada ilk 5 içinde biriyle kafese çıkarken görebiliriz.

3 NAKAVT

Aksiyon dolu ana maçın dışında, gecede 3 büyük nakavta da tanık olduk. Kariyerinin son maçına çıktığını söyleyen ve maçta ciğerine aldığı darbe nedeniyle zor anlar yaşayan Matt Brown, agresif rakibi Diego Sanchez’i tek bir dirsek darbesiyle yere serdi.

Diğer nakavt (teknik nakavt) ise beklenmedik bir isimden geldi. Clay Guida, rakibi Joe Lauzon’u açılış dakikasında iyi bir direktle yakalayarak ve yerde takip ederek nakavt etti. Bu Guida’nın 2008 yılından beri aldığı ilk nakavt galibiyeti oldu.

Mevcut şampiyon TJ Dillashaw karşısında bir galibiyeti bulunan ancak kemer konuşmalarında adı nedense çok anılmayan Raphael Assuncao, güvenli ve kontrollü tarzına bir maçlığına ara verdi ve amacına ulaştı. Rakibinin sağ bacağının iç tarafını tekmelerle morartan Assuncao, kafese kıstırdığı rakibine karşı bulduğu sağ kroşeyle nakavt yeteneği olduğunu MMA severlere hatırlatmış oldu.

Junior Albini

Gecedeki ilginç bir görüntü de Andrei Arlovski vs Junior Albini karşılaşmasında ortaya çıktı. “Baby” lakaplı Albini, şortunun paçalarını içeri sokarak bebek bezi görünümü veren dövüşçü Arlovski’ye karşı 3 raunt boyunca dayansa da, kafeste çok varlık gösteremedi ve maçı veteran dövüşçüye kaybetti.

UFC Fight Night: Poirier vs Pettis sonuçları

Dustin Poirier, Anthony Pettis’i teknik nakavt ile yendi (Raunt 3, 2:08) 

Matt Brown, Diego Sanchez’i nakavt ile (dirsek) yendi (Raunt 1, 3:44)

Andrei Arlovski, Junior Albini 
hakem kararıyla yendi (29-28, 30-27, 30-27)

Cezar Ferreira, Nate Marquardt’ı hakem kararıyla yendi (28-29, 29-28, 29-28)

Raphael Assuncao, Matthew Lopez
’i nakavt ile yendi (Raunt 3, 1:50)

Clay Guida, Joe Lauzon’u teknik nakavt ile yendi (Raunt 1, 1:07)  

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız