Jon Jones Doping ağlama

Jon Jones’un yılan hikayesine dönen skandallarının sonuncusu, belki de kariyerinin en büyüğü olacak. UFC 214’te ezeli rakibi Daniel Cormier’i (DC) yenerek light heavyweight kemerini geri kazanan Jones, maçtan önce yapılan doping testine takıldı. TMZ tarafından duyurulan habere göre Jones anabolik doping olan turinabol maddesinden yakalandı. Yine TMZ’ye el konulan Jon Jones’un kemeri DC’ye verildi.

UFC VE USADA DOĞRULADI

Jones’un yakalanması UFC tarafından da doğrulandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada test edilen numunenin dövüşçüler UFC 214 tartısına çıkmadan önce alındığı belirtildi. Ancak UFC Başkanı Dana White’a göre, kemerin şampiyondan alınması daha resmi olarak alınmış bir karar değil.

TMZ’ye göre Jones’un yakalandığı turinabol doping maddesi, test organizasyonu USADA tarafından iki yıl spordan uzaklaştırma ile cezalandırılıyor. Sporcular tekrar aynı maddeden yakalanırsa ceza uzayabiliyor. Ancak USADA tarafından Jones kabul etmedikçe yakalandığı madde açıklanmayacak. Şirket tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Jones’un temsilcisi konu hakkında açıklama yaptığı için USADA olarak dövüşçünün UFC 214 maçından önceki tartıda alınan numunesinde doping maddesi bulunduğunu doğrulayabiliriz. Ancak soruşturma devam ettiği için konu hakkında daha fazla açıklama yapamıyoruz.”

KEMER DANIEL CORMIER’E GERİ VERİLEBİLİR

Jones’un daha önce de USADA nedeniyle başı yanmıştı. “Bones” lakaplı dövüşçü UFC 200’deki DC karşılaşmasından önce de doping testinde yakalanmış, bir yıllık uzaklaştırma almıştı. İkili daha sonra UFC 214’te karşılaşmış ve Jones kemeri 3’üncü rauntta teknik nakavt ile geri almıştı. Şimdi ise, kemer Daniel Cormier’e geri verilebilir.

Bu iki doping skandalından önce de bir türlü aka çıkmayı başaramayan Jones, hamile bir kadına yaptığı vur-kaç nedeniyle 2015 yılında kemerini kaybetmişti.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types