Jon Jones doping

Jon Jones’un doping kullandığının kesinleşmesiyle beraber UFC light heavyweight sıkleti karıştı. Kaliforniya Atletik Komisyonu’nun Jones’un Daniel Cormier galibiyetini iptal etmesi ve NC’ye çevirmesiyle beraber UFC’de büyük bir karar aldı. UFC tarafından yapılan duyuruya göre, Jones’un kemerini geri aldığı maçın sonucunun değişmesiyle beraber Jones’un şampiyonluğu da geçersiz kılındı. Böylece kemer, daha önceki sahibi Daniel Cormier’e geri dönecek.

‘TÜM AVANTAJLARA SAHİPTİ’

Kemerin el değiştirmesi hakkında açıklama yapan Cormier, şunları söyledi:

“Jones, maçtan önce doping kullanarak kendini diskalifiye etti. Yani kemerini geri almış sayılmaz. Doğru olan da kemerin bana geri verilmesiydi. Sadece bana verildiği için söylemiyorum, doğru olan bu. (Jones) Beni, fanlarını ve sporu kandıramazsın. Tüm avantajlar sendeydi. 30 yaşındasın, 1.93 METRE boyundasın ve 2.15 metre kanat boyun var. Ben 38 yaşındayım! Sabah uyandığımda merdivenlerden yan yan inmek zorunda kalmamak için madde kullanmayı ben de isterdim ama yapmıyorum. Şanssız bir durum. Yılın en büyük karşılaşmalardan birine imza atıyoruz ve bu adam yine rezalet çıkarıyor.”

KEMER 3’ÜNCÜ DEFA ALINIYOR

Bu kararla beraber Jones’un kemeri kendisinde 3’üncü defa alınmış olacak. İlk seferinde 2015 yılında bir kadına arabayla çarparak kaçtığı için alınan kemer, daha sonra UFC 200’de karşılaşmadan önce yine testi geçememesi nedeniyle bir kez daha alınmıştı. Jon Jon doping kullanması nedeniyle 4 yıldan uzun bir spor yasağı alabilir.

Facebook Comments

1 Yorum

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız