Max Holloway Frankie Edgar

UFC en sonunda Frankie Edgar’a beklediği kemer fırsatını vermeyi kabul etmiş görünüyor. UFC’nin resmi Twitter kanalından yapılan açıklamaya göre Frankie Edgar, 66 kilo featherweight şampiyonu Max Holloway ile UFC 218 kartında unvan için karşı karşıya gelecek.

Tam 11 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Max Holloway, UFC’nin geleceği olarak görülüyor. Akıcı, keskin ve agresif bir tarzı olan Holloway Anthony Pettis’i durdurduktan sonra çıktığı kemer maçında Jose Aldo’yu 3’üncü raunt içinde durdurarak featherweight kemerinin sahibi olmuştu.

Eski şampiyon Frankie Edgar ise UFC’nin en yetenekli ve aynı zamanda “yürekli” dövüşçüleri arasında görülüyor. Geriden gelerek aldığı efsane karşılaşmalara imza atan Frankie son dönemde bir kariyer canlanması yaşıyor. 2 defa kaybettiği şampiyonun değişmesi ile bahtı açılan Frankie son 2 maçını dinamik dövüşçüler Jeremy Stephens ve Yair Rodriguez’e karşı kazanmıştı. Çok sağlam bir güreş temeline sahip olan Edgar ayaktayken keskin kombinasyonlar kullanıyor.

UFC 218 DOLU DOLU

 

2 Aralık’ta gerçekleşecek UFC 218 kartı şimdiden son derece iyi gözüküyor. Kartta heavyweight’in yükselen ismi Kamerunlu Francis Ngannou, Alistair Overeem ile kozlarını paylaşırken, TUF koçları eski UFC lightweight şampiyonu Eddie Alvarez ve çıktığı her karşılaşmada seyircilerin yüreğini hoplatan Justin Gaethje dövüşecek.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız