gordon ryan kafa

Jiu jitsunun yeni yıldızı Gordon Ryan, kendisine yapılan meydan okumaları kabul etmeye devam ediyor. 2017 ADCC etkinliğinde heayweight kategorisinde altın madalya kazanan Gordon Ryan, Metamoris’in kurucusu olan Ralek Gracie’nin karşılaşma isteğini kabul etti.

https://www.instagram.com/p/BbNjhv3j5X7/

ARMBAR YA DA TRIANGLE

Başta, başka bir jiu jitsu yıldızı AJ Agazarm’a meydan okuyan Gracie, cevap alamayınca Ryan’a yöneldi. Ryan ise meydan okumayı kabul etmekle kalmayıp, Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda karşılaşmayı tam olarak nasıl kazanacağını duyurdu. Gordon Ryan’ın tahmini şu şekilde:

“Meydan okumasını kabul ediyorum. Ralek’i 10 ve 18’inci dakikalar arasında 2 hareketten biriyle yeneceğim. Bir çeşit trIangle ya da bir armbar varyasyonu olabilir.”

gordon ryan mahammad aly

Başarılarla dolu bir yıl geçiren sadece 22 yaşındaki Gordon Ryan, eylül ayında 99 kiloda ADCC’de altın madalyayı almaya hak kazanmıştı. Ryan’ın madalya için yendiği isimler arasında Keenan Cornelious, Vagner Rocha ve Lucas Barbosa gibi isimler bulunuyor.

Gracie ise son maçına Ryan’ın takım arkadaşı olan Garry Tonon karşısında, yine bir Metamoris etkinliğinde çıkmış, maçı kneebar ile kaybetmişti. Bellator 170’de kafes dövüşüne de çıkan Gracie, burada da hakem kararı ile Hisaki Kato’ya yenilmişti.

Facebook Comments

1 Yorum

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız