Kick boks dünyasının en başarılı isimlerinden olan Gökhan Saki, bu gece UFC’deki ilk sınavını verecek. UFC’nin Japonya’daki kartında dövüşecek olan Saki’nin rakibi Henrique da Silva (12-3) olacak.

Gökhan Saki kimdir?

33 yaşındaki Türk-Alman kick boks dövüşçüsü “The Rebel” lakabını kullanıyor. Kick boks ringinde 83-12’lik skora sahip olan Saki’nin MMA skoru 0-1. Ancak, MMA kariyerindeki tek maçı (ve mağlubiyeti) 2004 yılındaki bir karşılaşmadan geliyor. Saki’nin kick boks kariyeri yüksek profil galibiyetlerle dolu. Türk dövüşçünün yendiği isimler arasında Tyrone Spong (iki defa), Daniel Ghita, Ruslan Karaev, Ray Sefo gibi kick boks efsaneleri bulunuyor. Kariyeri boyunca çıktığı pek çok karşılaşmasında rakibine boy ve kilo avantajı veren Saki’nin Semmy Schilt, Alistair Overeem ve Badr Hari gibi isimlerle de karşılaşma tecrübesi bulunuyor. Yıllar boyunca heavyweight kick boks dünyasında adı ilk 5 dövüşçü arasında yer alan ve Glory Light Heavyweight şampiyonu olan Saki, zamanında dünyanın en büyük kick boks organizasyonu olan K-1’de de iki defa yarı finalist olmuştu. Saki, şampiyonu olduğu Glory organizasyonu ile olan bazı anlaşmazlıklar nedeniyle 2 buçuk yıldır ringlerden uzaktı.

Gökhan Saki nasıl dövüşüyor?

Dünyanın en iyi kick boks gym’lerinden Golden Glory ve Mike’s Gym’de çalışan Saki, Hollanda ekolünden gelen bir dövüşçü. Hollanda ekolünden gelen dövüşçüler ise çok teknik dövüşmeleriyle tanınıyorlar. Saki’nin oyununda -son derece etkili olsalar da- tekmeler ikinci planda yer alıyor. Saki daha çok yumruklarına güveniyor ve çok sayıda kombinasyon kullanıyor. “The Rebel”ın yumuşak karnı ise maçın heyecanına kendini kaptırmaya olan yatkınlığı. Saki, karşılaşmalarında kan kokusunu aldığı zaman defans kısmını ikinci plana atabiliyor. Ancak, saldırısı oldukça kuvvetli olduğu için, Saki’nin bu alışkanlığı başına şu ana kadar çok fazla dert açmadı.

Rakibi kim?

Kick boks yıldızı Gökhan Saki, ilk UFC performansında Brezilyalı Henrique da Silva ile karşılacak. Son 3 maçını kaybeden da Silva, genelde ayakta dövüşmeyi tercih ediyor. Yer oyununa da yabancı olmayan da Silva’nın Saki’ye karşı nasıl bir oyun planı geliştireceği merak konusu. da Silva’nın BJJ’de mor kemeri bulunuyor.

Henrique da Silva
Gökhan Saki’nin rakibi Henrique da Silva olacak.


Gökhan Saki maçı hangi kanalda izlenecek? Saat kaçta? 

Gökhan Saki’nin ilk UFC karşılaşması Cuma gecesini Cumartesi sabahı gününe bağlayan gece saat 5.00’te S Sport kanalında canlı olarak verilecek. S Sport’a Digiturk 85, D-Smart 78 ve Turkcell TV + 77. kanaldan ulaşabilirsiniz.

 

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız