Gökhan Saki ko

Cuma gecesini Cumartesi sabahına bağlayan gece gerçekleşen UFC Fight Night 117 inanılmaz performanslara sahne oldu. Ana kartın neredeyse her karşılaşmasını seyirciler ayakta izledi. Gecenin en önemli maçlarından biri de Türk dövüşçümüz Gökhan Saki’nin UFC’deki ilk karşılaşması oldu.

UFC’DE GÖKHAN SAKİ DÖNEMİ!

Kick boks yeteneğini maçın ilk saniyesinden itibaren göstermeye başlayan Gökhan Saki, rakibi Henrique da Silva’nın iki yere alma girişimini de boşa çıkardı. Rakibini pes ettirmeye yakın görünün Saki, özellikle MMA dünyasında çok görülmeyen tekrarlayan sol yumruk kombinasyonlarıyla da Silva’ya zor anlar yaşattı. Ancak, maçta beklenmeyen, güreşe ve MMA’e alışık olmayan Saki’nin kondisyonunun iki yere alma girişiminden sonra kötüye gitmesi oldu. Bunu fark eden ve güveni yerine gelen da Silva, dirsek ve vücuda tekme kombinasyonları ile maçı çevirmeye yakın gibi gözükürken Saki’den kontradan gelen dev sol yumruk da Silva’yı tekrar kalkmamak üzere yere serdi. Böylece “The Rebel” lakaplı Türk dövüşçü UFC’deki ilk sınavını nakavtla geçmiş oldu.

Gokhan Saki da Silva

Maçtan sonraki konuşmasında MMA’e aşık olduğunu belirten Saki, MMA için farklı bir kondisyon gerektiğini ve önümüzdeki maçlar için daha farklı ve daha akıllı bir şekilde antrenman yapacağını söyledi. Elit bir atlet olduğunu da belirten Saki, aklını koyduğu her şeyi yapabileceğini, MMA dünyasının ayağını denk alması gerektiğini belirtti. İlgi çeken başka bir detay ise maç sonunda Saki’nin kafesin kenarında oturan eski rakibi Alistair Overeem’i göstermesi oldu. Saki’nin UFC kariyerindeki yeni rakibi pekala Overeem olabilir. Ancak, eğer Saki başarılı olmak istiyorsa, güreş oyununu geliştirmesi gerekiyor.

JEDRZEJCZYK’İN YENİ RAKİBİ BELLİ

Geceyi çalan karşılaşma ise kadınlar arasında oldu. Kadın strawweight dövüşçüleri Jessica Andrade ve Claudia Gadelha uzun süre unutulmayacak bir performansa imza attı. İki tarafında yüzlerinde kesik oluşan ve bol kanlı geçen karşılaşmada başta Gadelha inisiyatifi eline alsa da ilk raunt sonunda rakibini yere almayı başaran Andrade, rakibini yormaya başladı. İlerleyen rauntlarda gücüyle ve kondisyonuyla üstünlük kuran Andrade, Gadelha’yı sol ve sağ kroşe kombinasyonlarıyla kafese sıkıştırdı. Son rauntta maçın iplerini tamamen eline alan ve rakibini tek bacak hareketiyle defalarca yere alan Andrade, maçın kazananı oldu. Jessica Andrade’ın bir sonraki maçı büyük ihtimalle şampiyon Joanna Jedrzejczyk ile olacak.

ANA KARŞILAŞMADA TEK YUMRUK ATILMADI

Gecenin ana etkinliği ise ilginç bir şekilde sonuçlandı. Daha önce iki rakibini Von Flue submission’ı ile bitiren OSP’nin 3’üncü kurbanı yer oyunuyla tanınan Yushin Okami oldu. Tek bir yumruk atılmayan karşılaşmayı St. Preux alışılmadık bir boğma tekniği olan Von Fue ile kazanmayı başardı.

OSP von flue
Von Flue hareketi

UFC Fight Night 177 resmi sonuçları: 

Ovince Saint Preux, Yushin Okami’yi submission ile (Von Flue) yendi (Raunt 1, 1:50)

Dong Hyun Kim, Takanori Gomi’yi TKO ile yendi (Raunt 1, 1:30)  

Gokhan Saki, Luis Henrique da Silva’yı nakavt ile yendi (Raunt 1, 4:45)

Teruto Ishihara, Rolando Dy’ı hakem kararıyla yendi (28-27, 28-27, 29-27)

Jussier Formiga, Ulka Sasaki’yi submission (rean-naked) ile yendi (Raunt 1, 4:30) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız