Gökhan Saki yumruk

UFC Fight Night 117 kartında rakibi Henrique da Silva’yı ilk raunt içinde nakavt ederek UFC’ye merhaba diyen Gökhan Saki, organizasyondaki ilk karşılaşması hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kick bokstan MMA’e geçmesi nedeniyle kondisyon sıkıntısı yaşadığını kabul eden Saki, bir diğer nedenin de uzun süredir karşılaşmalara çıkmıyor olması olduğunu söyledi. “The Rebel” ayrıca rakibini sarstıktan sonra bitirmek için yumruklarında %100 güç kullandığını, bunun da yorulmasında etkili olduğunu ifade etti.

MMA KONDİSYONU FARKI

Gökhan Saki, rakibi da Silva’ya karşı başlarda başarı yakalamış ancak karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında yorgun düşmesi nedeniyle nakavt getiren yumruğu bulana kadar zorlu anlar yaşamıştı. MMA Hour programına verdiği bir röportajda kondisyonu hakkında açıklamalarda bulunan Saki, şunları söyledi.

“Son 3 buçuk yıl içinde sadece bir defa maça çıktım. O da kIck boks maçı olduğu için sadece 3 dakikaydı. Şimdi 5 dakikalık rauntlarla dövüşüyorum. MMA’e yönelik kondisyon geliştirmeye bu yıl başladım. Bu kadar kısa bir sürede kondisyonunuzu oturtmanız imkansız. Her karşılaşmadan sonra kas ve güç kondisyonunuzu geliştirme durumundasınız. KIck boks maçına çıkmış olsaydım bile yorulabilirdim.”

Gökhan Saki ko

‘SADECE NAKAVTA ODAKLANDIM’

Saki, kombinasyonlar kullanmak yerine nakavt yumrukları sallamasının da kendisini yorduğunu sözlerine ekledi:

“Onu (da SIlva) yumruğumla yere düşürdüğüm ilk andan itibaren sadece nakavt yumrukları sallamaya başladım. KIck boks ringindeyken her zaman kombinasyonlarımı kullanmayı kendime telkin ederim. Ancak, bu karşılaşmada sadece güçlü yumruklar atmaya odaklanmıştım.KOMBİNASYONLAR YERİNE %100 GÜCÜMLE YUMRUK ATIYORDUM.”

gokhan saki henrique da silva

 

 

 

 

 

 

 

 

‘BU DAHA BAŞLANGIÇ’

Antrenmanlara vakit kaybetmeden başladığı belirten Saki, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Gerçek dövüşe bu kadar benzeyen bir ortamda ilk defa dövüşüyorum. Benim potansiyelimin sadece %50’sini gördünüz. Tekrar sporun büyük isimleri arasında olmak çok güzel. BU DAHA BAŞLANGIÇ. Benden çok daha iyi performanslar göreceğinizi garanti edebilirim.”

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız