GSP kemer

UFC’nin yıldızlarından Georges St. Pierre, 4 yıl aradan sonra kafese dönerek UFC 217 kartında middleweight şampiyonu Michael Bisping’den aldığı kemerini sadece bir ay elinde tuttu. Middleweight sıkletinin önünü tıkamak istemediğini söyleyen GSP, kemerden vazgeçtiğini duyurdu. GSP, yaptığı açıklamada kemeri bırakmasının en büyük nedeninin yaşadığı sağlık problemleri olduğunu belirtti.

“UFC 217 kartındaki karşılaşma hayatımdaki en güzel anlardan biriydi ancak artık sağlığıma odaklanmam gerekiyor. Diğer atletlere ve spora olan saygımdan dolayı, sıkletimDEKİ DÖVÜŞÇÜLERİN tıkamamak adına kemerimi bırakıyorum. Sağlığımı geri kazandığımda, kariyerimdeki bir sonraki adımı UFC ile planlamak için sabırsızlanıyorum.”

WHITTAKER VE ROCKHOLD KEMER İÇİN DÖVÜŞECEK

GSP’nin şampiyonluğu beklenmedik bir şekilde bırakmasıyla beraber UFC middleweight kemeri için kurtlar ulumaya başladı. GSP’nin açıklamasından kısa süre sonra UFC boş kalan unvan için, geçici kemeri elinde tutan Robert Whittaker ve Luke Rockhold’un karşılaşacağını duyurdu.

Yoel Romero’yu yenerek geçici kemeri alan Whittaker, 8 maçtır namağlup serisini koruyor. Robert Whittaker’ın yeni jenerasyon dövüşçülerin en iyi temsilcilerinden olduğu düşünülüyor.

Luke Rockhold ise eski Strikeforce ve UFC şampiyonu. Uzun zamandır kafeste görmediğimiz Rockhold vuruş ağırlıklı stiliyle dikkat çekiyor. Kafesteki son maçına şampiyon olarak çıkan Rockhold, Michael Bisping’e kaybetmişti.

Facebook Comments

1 Yorum

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız