Francis Ngannou

UFC, heavyweight sıkletinin uzun süredir aradığı heyecanı Kamerun’da buldu. Nakavt gücüyle herkesin dikkatini çeken Kamerunlu ağır sıklet Francis Ngannou, mevcut UFC şampiyonu Stipe Miocic ile ilgili açıklamalarda bulundu. UFC’deki 6 rakibinin hepsini durdurmayı başaran Ngannou, 20 Ocak’ta gerçekleşecek UFC 220 kartındaki rakibinin şampiyon olmasının bir nedeni olduğunu söyledi. Ama bu neden Stipe’nin dövüş yeteneğiyle ilgili değil…

‘GERÇEK ŞAMPİYON GELDİ’

“(StIpe’nin) Şampiyon olmasının bir nedeni olduğu söyleniyor, evet doğru, şampiyon olmasının bir nedeni var: Çünkü gerçek şampiyon henüz gelmemişti. Şimdi gerçeği geldiği için, StIpe’nin uzun süre şampiyon kalacağını düşünmüyorum.”

Alistair Overeem, Fabricio Werdum ve Andrei Arlovski gibi isimleri nakavt eden UFC heavyweight şampiyonu Stipe Miocic, Ngannou’nun gücünden korkmadığını söylemişti. Ngannou ise şampiyonu şaşırtabileceğini düşünüyor:

“Benden daha iyi bir güreşçi. Ancak, gücüm ve elimdeki teknikler ile karşılaşmayı istediğim yerde ve istediğim zaman bitirebilirİM. Denediği her OYUNU durduracağım. Her yere tuzak kuracağım ve tuzağıma yakalandığında çok geç olacak.”

Ngannou ve Miocic 20 Ocak’taki UFC 220 kartında dövüşecek. Boston’daki etkinlikte aynı zamanda UFC light heavyweight şampiyonu Daniel Cormier ve Türk dövüşçümüz Volkan Özdemir kozlarını paylaşacak.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız