Polonya’da gerçekleşen UFC Fight Night Cerrone vs. Till kartında öne çıkanlar Avrupalı dövüşçüler oldu. Liverpool doğumlu İngiliz Darren Till çok iyi bir performans göstererek welterweight sıkletinde dengeleri sarsarken, Polonyalı dövüşçüler de ev sahibi avantajını iyi kullanarak UFC’deki yerlerini sağlamlaştırdılar.

WELTERWEIGHT SIKLETINDE GENÇ TEHLİKE

Ellerini aşağıda tuttuğu agresif tarzıyla Donald Cerrone’nin dengesini bozan ve ilk raunt içinde rakibini teknik nakavt ile durdurmayı başlayan Darren Till geceye damgasını vuran isim oldu. 24 yaşındaki Till, maçtan sonra welterweight’in çok konuşulan isimlerinde Mike Perry ile de söz dalaşında bulunmayı es geçmedi. Henüz mağlubiyeti bulunmayan Darren Till ismini gelecekte çok daha fazla duyabiliriz.

Gecenin dikkat çeken performanslarından birini de ev sahibi dövüşçü Karolina Kowalkiewicz gösterdi. Invicta’dan transfer olan rakibi Jodie Esquibel’i 3 raunt boyunca kovalayan ve rakibine nefes aldırmayan Kowalkiewicz, bu performansı ile adını kemer için konuşulan isimler listesine tekrar eklemiş oldu.

Karolina Kowalkiewicz
Karolina, rakibine nefes aldırmadı.

Kartta yer alan diğer bir isim Jan Blachowicz ise tek bacak almaya çalışan rakibini ters bir açıdan boğmayı başararak, ilginç bir galibiyete imza attı. Son 2 maçını kaybeden Blachowicz, bir mağlubiyet daha alsaydı UFC ile yolları ayrılabilirdi.

UFC Fight Night Cerrone vs. Till sonuçları

Darren Till, Donald Cerrone’yi teknik nakavt ileyendi (Raunt 1, 4:20) 

Karolina Kowalkiewicz, Jodie Esquibel’i hakem kararıyla yendi (30-27, 30-27, 30-27)

Jan Blachowicz, Devin Clark’ı submission ile yendi (Raunt 2, 3:02)

Oskar Piechota, Jonathan Wilson’ı hakem kararıyla yendi (30-27, 30-27, 30-27)

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız