Daniel Cormier nakavt

UFC 214’te Jon Jones tarafından kafaya sol tekmeyle nakavt edilen Daniel Cormier’in bu sonucu neredeyse 3 yıl önceki bir basın toplantısında tahmin ettiği ortaya çıktı. 2014 yılında planlanan ancak daha sonra Jones’un sakatlanması nedeniyle unvan maçı iptal edilen UFC 178’in basın toplantısı videosunda ilginç bir detay ortaya çıktı. Videoda konuşan Daniel Cormier, kafasını soluna yatırma eğiliminde olduğunu ancak bu zaafını düzelteceğini söylüyor.

MAÇI BİTİREN SOL TEKME

DC, medya etkinliğinde Josh Barnett maçında olduğu gibi kafasını sol tarafa yatırma eğiliminde olduğunu ilginç bir şekilde kabul ederken, Jones’a “Beni bu şekilde nakavt edebileceğini sanma” diyor. Jon Jones ise bunu fark ettiklerini ve DC’nin bu alışkanlığından kurtulmasının kendisinin yararına olacağını söylüyor.

Sonuçta ise Daniel Cormier bu açığını düzeltemedi ve Jon Jones UFC 214’ten rakibinin zaafını doğru kullanarak kemerle ayrılmayı bildi.

 

 

Facebook Comments

1 Yorum

  1. Çok ilginç. 3 yıl önce kendi ağzıyla belirttiği bir açığını bu kadar süre boyunca düzeltememiş olması ve bu şekilde nakavt olması amatörce bir durum. Aslında anlamadığım nokta, kafasını soluna yatırdığını söylemiş ama bu nakavtta kafasını sağına, yani Jon Jones’un soluna yatırıyor

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız